Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ar filmas izrādi atklās ceļojošo izstādi «Izgaismot Latviju» 22.07.2019. plkst. 11.00

2. augustā plkst. 12.00 Kolkas Lībiešu saietu namā  ar īpašu filmas seansu un Imanta Ziedoņa muzeja komandas piedalīšanos atklās ceļojošo izstādi «Izgaismot Latviju», kurā apskatāmas fotogrāfijas no Imanta Ziedoņa muzeja ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai vairāk nekā trīs gadu laikā. Izstāde «Izgaismot Latviju» Lībiešu saieta namā būs apskatāma darba laikā no 2. līdz 31. augustam.

Ar mākslinieces Velgas Vītolas palīdzību tapušajā tematiskajā izstādē «Izgaismot Latviju» ikviens tās apmeklētājs varēs noskatīties arī režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA» studentu un mācībspēku kopīgi veidoto filmu – cilvēcīga sirsnīguma pilnu atskatu par ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, apmeklēja 43 pašvaldību teritorijas Latvijas pierobežā un kulmināciju piedzīvoja Latvijas simtgades akcijas «Izgaismo Latviju» laikā pagājušā gada 21. jūnijā. Pateicoties «BTA» un «Baltic Insurance Company» šovasar izstāde un filma ieguvusi arī veidolu angļu valodā, lai iespēja iepazīt Latviju un tās dabas burvību būtu ikvienam ārvalstu tūristam.

Akcijas «Izgaismot Latviju» laikā gan pagājušajā gadā, gan šogad ikviens bija aicināts noiet vienu sev īpašu Sirdskilometru paša izvēlētā vietā, lai atzīmētu un izceltu skaisto mums apkārt. Ekspedīciju gājienu rezultātā tika iezīmēts ceļš, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu un tās stāstus gluži kā Imanta Ziedoņa grāmatā «Leišmalīte». Imanta Ziedoņa muzeja komanda šo akciju saulgriežu naktī cer iedibināt kā visu pierobežas pašvaldību tradīciju, kas notiek katru gadu.

«Filma un izstāde «Izgaismot Latviju» ir Imanta Ziedoņa muzeja dāvana Latvijai tās simtgadē. Trīs gadu laikā tika savākts milzīgs daudzums foto un video materiāla par Latviju un tās cilvēkiem. Tā ir milzīga kultūrvēsturiska vērtība, kas nedrīkstēja iet zudībā. «Izgaismot Latviju» ir veltījums Latvijai un tās iedzīvotājiem un stāsta par ceļa izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas šai idejai veltīja savu laiku un degsmi. Par to, kāda ir Latvija, kādu to ceļā ieraudzīja daudzie gājienu dalībnieki. Šī filma ir unikāls mantojums nākamajām paaudzēm, kas apkopo to, kāda šo trīs gadu laikā bija Latvijas pierobeža, un stāsta, kādi esam bijuši mēs paši – Latvijas iedzīvotāji. Filma ir unikāla arī ar Imanta Ziedoņa muzeja iesaisti tās veidošanā. Lepojos, ka varam sevi dēvēt par pirmo muzeju Latvijā, kura aizgādnībā tapusi pilnmetrāžas dokumentāla filma un izstāde», prieku par izstādes un filmas tapšanu pauž Imanta Ziedoņa muzeja uzticības padomes pārstāve Žanete Grende.

Filma un izstāde tapusi ar bankas «BlueOrange bank» atbalstu, kā arī kultūras notikums «Izgaismot Latviju» ir daļa no muzeja projekta «Imanta Ziedoņa muzejs ir ceļš» paredzētajām aktivitātēm, kas īstenots ar AS «Attīstības finanšu institūcija Altum» un Eiropas Sociālā fonda projekta «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» atbalstu. Informāciju par turpmākiem filmas seansu laikiem, kā arī izstādes ceļojuma maršrutu apkārt Latvijai iespējams atrast Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā www.ziedonamuzejs.lv un muzeja Facebook lapā.

 

Maija Jaunzeme

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Afiša
Atslēgvārdi
Lībiešu saieta nams
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com