Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aktualitātes e-pakalpojumu lietošanā 15.02.2018. plkst. 14.43

Dundagas novada Valsts un pašvaldību vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC)  darbojas jau trešo gadu, kopš 2015. gada novembra.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pakalpojumu grozā ir pieejami 34 pakalpojumi. VPVKAC pieņem iesniegumus VSAA pakalpojumu piešķiršanai, pārrēķināšanai, pārtraukšanai, vai sniedz atbalstu, lai pakalpojuma pieprasītājs pēc savas izvēles pats var iesniegt iesniegumu izmantojot attiecīgo e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv .

Darbnespējas lapas

No 2018. gada 1. janvāra darbnespējas lapas tiek reģistrētas elektroniski e-veselības sistēmā. Līdz ar to iesniegums VSAA slimības un maternitātes pabalsta pieprasīšanai arī ir jāiesniedz elektroniski.

Gada ienākuma deklarācijas

Brīvprātīgi gada ienākumu deklarāciju var iesniegt nodokļu maksātāji, kas vēlas atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem – izglītību, ārstniecību, iemaksām pensiju fondos u.c.  2018. gadā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli var pieprasīt par 2017., 2016. un 2015. gadu. Sākot ar 2018. gada 1. martu, ikviens var iesniegt deklarāciju elektroniski. Tas ir daudz ātrāk un ērtāk, jo sistēma automātiski atspoguļo visu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīcībā esošo informāciju par nodokļu maksātāju. Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju elektroniski, arī gada diferencētais neapliekamais minimums gada ienākums deklarācijā tiek aprēķināts automātiski. Deklarācijā automātiski atspoguļos arī to informāciju par 2017. gadu, ko par personas veiktajiem maksājumiem par izglītību Valsts ieņēmumu dienestam būs iesniegušas mācību iestādes. 

Iesniegt deklarāciju, lai atgūtu daļu nodokļa attaisnotiem izdevumiem, var:

  • strādājošie;
  • pensionāri, kuru pensija ir lielāka par pensionāra neapliekamo minimumu (235 eiro mēnesī).

 

Nodokļu maksātājs var deklarēt arī savu ģimenes locekļu attaisnotos izdevumus.

Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, fiziskajai personai ir jānorāda savs norēķinu konts kredītiestādē, uz kuru VID pārskaitīs pārmaksu triju mēnešu laikā, skaitot no deklarācijas iesniegšanas dienas.

Ikviens var kļūt par elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) lietotāju, izmantojot savas i-bankas lietotājvārdu un paroli, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto personas apliecību eID karti vai VAS «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs» izsniegto elektronisko paraksta viedkarti (e-parakstu).

Savukārt viedierīču lietotājus aicinām izmantot EDS mobilo versiju (eds.vid.gov.lv), jo arī tajā iespējams iesniegt gada ienākumu deklarāciju, bet attaisnojuma dokumentus (čekus un kvītis) pievienot no attiecīgās ierīces galerijām. 

 

Ievēro! Lai saņemtu pakalpojumu VPVKAC, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments – pase vai identifikācijas karte (personas apliecība eID ). Līdzi jāņem darījumu apliecinošie dokumenti – kvītis, čeki.

Lai saņemtu e-pakalpojumu, vajag autentificēties ar savu internetbanku (lietotājvārds, parole, kodu karte), eID karti vai elektroniskā paraksta viedkarti.

Ja nav draugos ar internetu

Ja pakalpojuma pieprasītājam nav iespējams autorizēties portālā www.latvija.lv un izmantot e-pakalpojumu, tad nepieciešamo pakalpojumu ir iespējams pieprasīt VSAA un VID, aizpildot iesniegumu uz papīra.

Liela daļa klientu, pieprasot pakalpojumu, nevēlas lietot interneta resursus vai neuzticas tiem. Daļai klientu nav pieslēgta i-banka, nav eID kartes, nav izveidots e-pasts. Ir klienti, kasi vēlas, lai aizpilda iesniegumus un ievada datus viņu vietā. Tas saistās gan ar bailēm pieļaut kļūdas, gan arī vienkāršu nevēlēšanos darboties pašiem.

Palīdzam un rosinām klientus izmantot e-pakalpojumus. Sniedzam palīdzību e-pasta izveidošanā. Palīdzam aizpildīt iesniegumus. Arī tiem pakalpojumiem, kas nav iekļauti pakalpojumu «grozā». Neatsakām klientiem palīdzību atrisināt grūtības, kas saistītas ar viņiem nesaprotamiem paziņojumiem, lēmumiem, vēstulēm. Jebkuru klientam sasāpējušu jautājumu cenšamies atrisināt.

 

Informāciju sagatavojušas Dundagas novada VPVKAC speciālistes
Dace Kurpniece, Rita Langmane

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
pakalpojumi
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com