Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aktualitātes Dundagas Mākslas un mūzikas skolā 02.04.2019. plkst. 16.33

Dundagas Mākslas un mūzikas skola (DMMS) pavasari sagaida intensīvā darbā, paralēli čaklam mācību darbam — gatavošanās un piedalīšanās dažādos konkursos, koncertos un citos ārpusskolas pasākumos.


DMMS Mūzikas nodaļas vadītāja Inga Šmēdiņa:     

«Visdarbīgākais un atbildīgākais šis mācību gads ir bijis Pūšaminstrumentu un Sitaminstrumentu spēles audzēkņiem, jo viņiem bija sevi jāpierāda Valsts konkursā Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu 10V un 20V izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle un Sitaminstrumentu spēle audzēkņiem.  Valsts konkurss katrā specialitātē notiek reizi četros gados. Decembrī  DMMS audzēkņi piedalījās I kārtā, kas notika  mūsu skolā. Uz II kārtu Ventspilī, kas noritēja PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā, tika izvirzīti Sitaminstrumentu spēles izglītojamie, skolotāja Gundara Lintiņa audzēkņi — Ralfs Kučinskis, Edgars Šmēdiņš, Roberts Ludeviks  un  Arnolds Bergmans.   No Ventspils visi mūsu skolas audzēkņi atgriezās ar diplomiem par godalgotām vietām — Roberts un Edgars  ieguva 2. vietu, Ralfs un Arnolds — 3.  vietu. Uz III — fināla kārtu Rīgā, Ventspils  žūrija izvirzīja Robertu un Ralfu.

Valsts konkursa III kārta notika Rīgā, Augusta Dombrovska Mūzikas skolā no 11. līdz 14. februārim. Dundadznieku konkursa diena bija 11. februārī. Ralfam un Robertam bija lieliska iespēja redzēt labāko Latvijas mūzikas skolu audzēkņu uzstāšanos, pašiem tikai par nepilnu punktu atpaliekot no  godalgotām vietām.

1. martā mūsu Sitaminstrumentu spēles audzēkņi  Ralfs Kučinskis, Roberts Ludeviks un Edgars Šmēdiņš pirmoreiz piedalījās starptautiskā konkursā «Citādais ritms — 2019», kas notiek ārpus mūsu valsts robežām — Lietuvā, Šauļos. Šis konkurss notiek ik pa diviem gadiem, divās grupās - melodiskajiem un ritma instrumentiem. Mūsu puiši piedalījās melodisko instrumentu grupā, un visi trīs  bija starp laureātiem.  Vakarā apmeklējām arī  šī paša konkursa ietvaros rīkoto festivālu, kas notika brīvākā gaisotnē. Festivālā piedalījās dažādi sitaminstrumentu ansambļi no Lietuvas. Puišiem tā noteikti bija vērtīga pieredze.

6. martā notika starptautisks  konkurss Saldus Mūzikas skolā — XIV Kurzemes un Žemaitijas reģionu mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un Sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkurss, kurā DMMS audzēkņi regulāri piedalās. Šogad mūsu skolu  pārstāvēja  pieci audzēkņi —  Arnolds Bergmans,  Roberts Ludeviks,  Edgars Šmēdiņš  jau atkārtoti, savukārt, Ralfs Kučinskis un Keita Kronberga uz Saldus Mūzikas skolas skatuves spēlēja pirmoreiz. Liels prieks par Keitu, kas pirmoreiz piedaloties konkursā, tika atzīta par labāko jaunākajā grupā — 1. vieta, Ralfam šajā pašā grupā —  2. vieta.  Arī vidējā grupā labākais bija mūsu audzēknis – Roberts Ludeviks, Edgaram Šmēdiņam vidējā grupā — 2. vieta.  Arnolds vecākajā grupā ieguva 2. vietu.  Gandarījums par ieguldīto darbu liels gan audzēkņiem, gan skolotājam Gundaram Lintiņam un koncertmeistaram  Valdim Tensonam.

21. februārī apgūtās iemaņas klavierspēlē uz PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas skatuves Kurzemes reģiona mūzikas skolu pianistu konkursā «No prelūdijas līdz…» demonstrēja DMMS 1. klases audzēkne Adriana Zoltāne un 7. klases audzēkne Lelde Manteja , skolotāja Dace Šmite, kā arī 2. klases audzēkne Ance Enija Salceviča, skolotāja Daiga Rūtenberga. Prieks, ka daudzu spēcīgu  pianistu konkurencē  mazā Adriana Zoltāne saņēma Atzinību. Tas ir lielisks panākums un veiksmīga uzstāšanās pieredze konkursā.»


Vijoļspēles skolotāja Ieva Hermane:

«20. martā Ventspils Pārventas bibliotēkā uz koncertu «Stīgu virpulī» pulcējās vijolnieki un čellisti no sešām Kurzemes mūzikas skolām – Ventspils, Kuldīgas, Talsiem, Engures, Kandavas un Dundagas. Pēc solo priekšnesumiem, koncerta izskaņā 68 jaunie mūziķi apvienojās lielā koporķestrī un Ventspils Bērnu kamerorķestra diriģentes, šī pasākuma iniciatores – Vinetas Krūmiņas vadībā atskaņoja trīs skaņdarbus. Daudzbalsīgajā, skanīgajā stīgu korī muzicēja arī Dundagas vijolnieces, skolotājas Ievas Hermanes audzēknes – Nikola Ansberga, Annija Paula Heiberga un Krista Sudmale.»


22. un 23. martā Rīgā, Liepājā, Valmierā un Rēzeknē norisinājās Valsts konkursa Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem 2018./ 2019. mācību gadā II kārta. Konkursa II kārtas norises vietu katrai mākslas skolai nosaka piederība reģionālajam metodiskajam centram, tāpēc 23. martā DMMS jaunie mākslinieki – Evelīna Jaunbirze, Mare Kristīne Hermane un Kārlis Ģērmanis kopā ar skolotājām Sandru Dadzi, Daci Kirilko un Daci Čoderu devās uz PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, lai demonstrētu visas savas prasmes, zināšanas un iemaņas, izpildot konkursa uzdevumu. Konkursa tēma šogad ir dabas objektu pētīšana skicēšana un pētniecības rezultātu izmantošana radošā darbā. Konkursa žūrija vērtēs darba idejisko un radošo risinājumu, darba māksliniecisko risinājumu (izteiksmes līdzekļi, novietojums lapā, kompozīcija, teksta kompozīcija u.c. risinājumi), arī darba tehniku un izpildījuma kvalitāti, ar roku rakstīta teksta vizuālo kopskatu, darba kopējo noformējumu. DMMS konkursantu radošie darbi, kuri tapa uz Valsts konkursa I kārtu, iekļauti  izstādē “Zīmētāja piezīmes”, ekspozīcijā PIKC RDMV.  Dundadznieku darbi kopējā izstādē, kā arī konkursa dienā paveiktais apliecināja izglītības iestādes augstos standartus profesionālās ievirzes izglītības jomā. Gaidām konkursa rezultātus, savukārt, Mākslas pedagogi pošas Valsts konkursa noslēguma semināram, kas šogad plānots 26. un 27. aprīlī Vecumniekos un Rīgā.


Direktores vietniece izglītības jomā Linda Celma:

«Sistemātiski tiek apsekotas visas Latvijas skolas, kurās māca Dejas pamatus, lai izvērtētu mācību satura atbilstību izglītojamo vecumam. Šī monitoringa ietvaros 27. martā notika Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvju plānotā darba vizīte par profesionālās ievirzes izglītības programmas «Dejas pamati» mācību saturu un kvalitatīvu izglītību. Ar prieku mūsu izglītības iestādē uzņēmām Mūzikas izglītības ekspertu Kārli Jēkabsonu, vecāko referenti Baibu Bienaroviču un Rīgas Horeogrāfijas skolas vadītāju  Agnesi Andersoni. 

Kamēr abas viešņas un direktore Dace Čodera vēroja skolotājas Daces Treinovskas vadītās Klasiskās dejas stundas, direktores vietniece Linda Celma kopā ar Mūzikas izglītības ekspertu Kārli Jēkabsonu aizvadīja vairākas spraiga darba stundas pārrunās par mācību procesa reglamentējošās dokumentācijas izstrādi un citiem ar izglītības procesu saistošiem jautājumiem. Secinājums — mācību process ir pārskatāms un esam nopietni un detalizēti piegājuši ikviena iekšējā normatīvā akta izstrādē.

B. Bienaroviča un A. Andersone atzina, ka esam pirmā no viņu apskatītajām profesionālās ievirzes  izglītības iestādēm, kurās audzēknes izglītības programmas «Dejas pamati» apguvē izmanto puantes. Horeogrāfijas skolas vadītāja atzina, ka meitenēm ir ielikti labi pamati Klasiskās dejas apguvē un ar prieku novadīja meistarklasi baleta kustības pirouette en dedans un en dehors apguvē, kā arī labprāt piekrita turpmākai sadarbībai meistarklasēs.

Darba dienai beidzoties, bijām gandarīti par pozitīvo attieksmi, jaunu pieredzi un ieteikumiem, par to, ka tika uzklausīti gan mūsu ierosinājumi, gan jautājumi, uz kuriem ceram saņemt atbildes jau šī mācību gada izskaņā. Viesi apskatīja mācību telpas un izglītības iestādi kopumā, secinot, ka ir liels gandarījums aizbraukt tik tālu no Rīgas un ieraudzīt kaut ko tik saturīgu, labu un skaistu!»


Pirmo pavasara mēnesi pabeidzām labā noskaņojumā, jo 31. marta vakarā DMMS Mūzikas nodaļas vecāko klašu skolēni un pedagogi apmeklēja LNOB viesizrādi Ventspilī teātra namā «Jūras vārti». Baudījām Gaetano Doniceti komisko operu «Dons Paskvāle». Izrādes scenogrāfija bija bagātīgi papildināta ar jocīgām un asprātīgām videoprojekcijām, kas lieliski papildināja un ilustrēja operas sižetu.

Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktore Dace Čodera

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
DMMS, skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com