Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aizvadīts astotais Senās uguns nakts pasākums 03.09.2019. plkst. 16.07

Pirms desmit gadiem uz kartēm tika pārzīmētas  Dundagas un Kolkas novadu robežas. Sīkstie, jūras vējos rūdītie zvejnieki un zemes ļaudis- dažādu raksturu, dažādu tradīciju ļaudis tika apvienoti vienā novadā. Lai vienotu cilvēkus  kopīgā pasākumā, pirms astoņiem gadiem, augusta pēdējā sestdienā, Senās uguns nakts akcijas ietvaros,  noorganizējām pirmo stafetes skrējienu Dundaga- Kolka. Atsaucība bija liela un tā, skrējiens ar devīzi ,,Sirdspuksti jūrai”, kļuvis par tradīciju.

Šogad skrējienam bija pieteikušies 54 dalībnieki- bērni, pieaugušie, ģimenes. Skrējienu  pie novada robežas ievadījām ar dziesmu - Šeit ir Latvija, šeit ir Dundaga Sandras Cirveles akordeona pavadījumā.  Prieks, ka šogad skrējiens ieinteresēja ne tikai mūsu novada ļaudis, bet arī  cilvēkus no Rīgas, Jelgavas. Īpaši gribu pieminēt Albertu Jasānu , kurš noskrēja visu ceļu no Dundagas līdz Kolkai. Alberts ir rīdzinieks, kurš apprecējis meiteni ar saknēm Dundagā.

     Šogad pasākums izvērtās īpašs - ar lielu pievienoto vērtību, jo skrējējus visās apdzīvotās vietās sagaidīja atbalstītāji ar devīzi -,, Kopā mēs Varam’’ -'' Roku rokā ugunsnakts ceļā”. Cilvēki sadevušies rokās ar dziesmām un uzmundrinājumiem sagaidīja skrējējus. Jaundundagā Sandrai  pievienojās grupas ,,Jūrkant” mūziķis  Raivo Fridriksons. Ar katru tālāko ciemu ceļā no Dundagas līdz Kolkai, atbalstītāju pulks kļuva arvien kuplāks, līdz  Vaidē to bija vairāk kā simts. Sīkragā sagaidītāju pulkam pievienojās aktrise un dziedātāja Marija Bērziņa, aktieris Ivars Puga un mūziķis Valdis Zilvers un tālākā ceļā kopā ar pārējiem muzicēja, dziedāja , radot ļoti pozitīvu, emocionālu gaisotni. Kolkasragā bija sapulcējušies milzīgs ļaužu pulks ar Jāni Dambīti priekšgalā, lai stafetes noslēgumā sagaidītu skrējējus. Starp sagaidītājiem bija arī Dundagas senioru deju kolektīvs un Dundagas koristi tautastērpos.  Īpašas ovācijas tika Albertam Jasānam.  Kolkasragā pie ugunskura visi  vienojās kopīgās dziesmās un tālāk  devās gar jūras krastu uz pasākuma noslēguma vietu , jūras krastā pie tautas nama.

Tas, ka  bijām  sapulcējušies tik kuplā skaitā, liecināja, ka mēs mīlam šo, mums Dieva ierādīto  vietu uz zemes, mīlam jūru, pielūdzam un rūpējamies par to un mums ir svarīgi tas, kā dzīvosim turpmāk. Mēs šeit esam un gribam būt  tagad un vienmēr un gribam, lai mūs arī  sadzird tagad un vienmēr. Tas bija liels garīgais spēks, kas vienoja mūs visus  šajā pasākumā.

  Dziesmas, kuras iedziedājām  jūras viļņos, uguns rituāli, kurā sadedzinājām sliktās domas, radīja neaizmirstamas sajūtas un prieku par to, ka  ''Kopā mēs varam”.

 Vēl ilgi gribējās  sēdēt  jūras   krastā, raudzīties ugunskurā un zvaigžņotajās  debesīs, ieraudzīt krītošu zvaigzni, kas piepildītu vēlēšanos.

Pasākums nebūtu tik saliedēts un vienots, ja tam nepieslēgtos  palīgi -  ar idejām, iniciatīvām, atbalstu (arī finansiālu). Paldies  Mārai, Rūtai, Tamārai, Dzintrai, Laurai, Jānim, Aigai, Guntai un visiem pārējiem, kuri ņēma dalību  pasākuma organizēšanā, gan tiem, kuri organizēja  noslēguma pasākumu Kolkā.

 

Dundagas kultūras darba organizatore Smaida Šnikvalde

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com