Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aicinām laikus tīrīt sniegu un lāstekas no ēku jumtiem! 09.12.2021. plkst. 11.51

Bagātīgi sniegot sniegam, tagad uz daudzu ēku jumtiem krājas nenotīrīts sniegs un apledojums, kas  krītot var radīt draudus cilvēku veselībai un dzīvībai, kā arī ēku tuvumā novietoto transportlīdzekļu drošībai. Talsu novada pašvaldības policija aicina Talsu novada privātmāju īpašniekus un ēku apsaimniekotājus rūpēties par laicīgu sniega un lāsteku notīrīšanu no tiem piederošajiem īpašumiem.

Šobrīd spēkā esošie Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 9 nosaka, ka ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem ir jānodrošina sniega un ledus tīrīšana no balkoniem, būvju jumtiem, lai nepieļautu sniega un ledus krišanu uz zemes. Savukārt situācijās, kad tiek apdraudēta gājēju un transportlīdzekļu drošība, nodrošināma bīstamo vietu norobežošana, steidzami veicot pasākumus sniega, ledus un lāsteku novākšanai no brauktuves, lietojot drošības līdzekļus. Par šo noteikumu neievērošanu vainīgajām personām var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu – fiziskai personai no desmit līdz 500 eiro, bet juridiskajai personai līdz 1500 eiro.

Lai gan šie saistošie noteikumi attiecināmi tikai uz Talsu novada iedzīvotājiem pirms administratīvi teritoriālās reformas, tomēr, lai ēku jumtu neattīrīšana no sniega un lāstekām neapdraudētu garāmgājējus un nepieļautu citus riskus, aicinām šos noteikumus ievērot arī Rojas, Dundagas un Mērsraga pagastā!

Lai izvairītos no bīstamām situācijām, aicinām ikvienu novada iedzīvotāju būt uzmanīgam un ievērot elementārus drošības pasākumus:

  • pārvietojoties pa ietvēm, ik pa laikam censties paskatīties uz ēku jumtiem un apiet bīstamās vietas, iespēju robežās par to pabrīdinot arī apkārtējos;
  • redzot, ka teritorija pie ēkas ir norobežota ar brīdinājuma lentām vai zīmēm, nekāpt tām pāri, bet apiet apkārt;
  • pamanot, ka tiek veikti ēkas jumta tīrīšanas darbi, bet teritorijā pie ēkas nav izvietoti norobežojuma elementi, netuvoties šai ēkai;
  • automašīnu īpašniekiem ņemt vērā izvietotās brīdinājuma lentes vai cita veida norobežojumus un nenovietot savas automašīnas bīstamo vietu tiešā tuvumā.
 

Linda Pavlovska-Dišlere

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kārtība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com