Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aicinām laikus tīrīt no jumtiem sniegu un lāstekas! 19.12.2022. plkst. 08.30

Ņemot vērā intensīvi uzsnigušā sniega daudzumu, kā arī iespējamos mainīgos laika apstākļus, Būvvalde aicina privātmāju īpašniekus un ēku apsaimniekotājus laikus notīrīt  sniegu un apledojumu no ēku jumtiem, tādējādi pasargājot cilvēkus un tuvumā novietotos transportlīdzekļus no krītoša sniega un lāstekām.

Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 39 «Saistošie noteikumi par publiskā lietošanā esošu teritoriju kopšanu un ēku uzturēšanu Talsu novadā» nosaka nekustamo īpašumu īpašniekiem, faktiskajiem valdītājiem vai pārvaldniekiem nodrošināt ēku, būvju jumtu, karnīžu un notekcauruļu savlaicīgu attīrīšanu no sniega, ledus un lāstekām vietās, kur tas var apdraudēt cilvēka dzīvību un veselību vai trešo personu īpašuma (tai skaitā transportlīdzekļu) drošību,  norobežojot bīstamo (darba) zonu.

Par šo noteikumu neievērošanu Talsu novada Būvvaldes amatpersonas vainīgajām personām var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu – fiziskai personai no desmit līdz 500 eiro, bet juridiskajai personai līdz 1500 eiro.

Lai nenokļūtu bīstamās situācijās, aicinām būt uzmanīgiem un atgādinām ievērot elementārus drošības pasākumus:

  • pārvietojoties pa ietvēm, ik pa laikam censties paskatīties uz ēku jumtiem un apiet bīstamās vietas, iespēju robežās par to pabrīdinot arī apkārtējos;
  • redzot, ka teritorija pie ēkas ir norobežota ar brīdinājuma lentām vai zīmēm, nekāpt tām pāri, bet apiet apkārt;
  • pamanot, ka tiek veikti ēkas jumta tīrīšanas darbi, bet teritorijā pie ēkas nav izvietoti norobežojuma elementi, netuvoties šai ēkai;
  • automašīnu īpašniekiem ņemt vērā izvietotās brīdinājuma lentes vai cita veida norobežojumus un nenovietot savas automašīnas bīstamo vietu tiešā tuvumā.
 

 Linda Pavlovska-Dišlere

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
drošība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com