Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aicinām izvēlēties labākos datumus kāzām Dundagas pilī 29.11.2022. plkst. 11.29

Katra pāra satikšanās stāsts un ceļš uz šo īpašo dienu ir citādāks. Pavasara romantiskās, vasaras krāšņās, rudens nostalģiskās vai apbrīnas vērtas kāzas ziemā – sezonalitāte var būt vadmotīvs, kas piešķir svinībām īpašu noskaņu un rada neaizmirstamas atmiņas.

Kāzas ziemā – vai (at)ļauties? Katra jaunā pāra ziņā ir izlemt, – kad rīkot savu īpašo dienu. Vispopulārākais laiks, protams, ir vasara, jo ir silts, kāzas var rīkot pie dabas un lielākoties nav jāsatraucas par nepatīkamu laiku. Taču arī kāzām ziemā piemīt īpašs šarms un noskaņa, ko piedod neparasti baltā krāsa gan debesīs, gan dabā un rada ziemīgi romantisku un bagātīgu noskaņu. Viss, kas saistīts ar laulību, ir satraucošs un ierasto dzīves ritmu mainošs laiks. Un ja kāds saka: «Esmu pavisam mierīgs un nesatraucos par tuvojošo notikumu», tad tas ir īslaicīgi mānīgs priekšstats. Un tas ir pavisam dabiski, kā gan citādi, jo kāzas ir pasākums, kuru nerīkojam reizi gadā kā dzimšanas dienu.

Oficiāli noslēgta laulība ir pāra tiesību juridiskā drošība. Juridiskās jomas eksperti norāda, ka kopdzīve reģistrētā laulībā ir ne tikai finansiāli izdevīgāka, bet novērš arī vairākus riskus nodokļu, mantojuma, medicīnas aprūpes un citās jomās. Ir daudz iemeslu, kas rada finansiālus zaudējumus un tiesisko nedrošību pārim, kas izvēlas dzīvot kopā, nereģistrējot savas attiecības: nav tiesību bez otra vecāka reģistrēt bērna piedzimšanu bez kopīga paternitātes iesnieguma vai arī reģistrā izdara ierakstu tikai par māti; nav adopcijas tiesības; nevar uzņemties kopīgas finanšu (kredīta) saistības; nav juridisku tiesību uz kopīgu mantu; nav tiesību uz nodokļu atmaksu un atvieglojumiem; nav atvieglojumu uz nodevām; nav tiesību saņemt informāciju no ārstniecības iestādēm par dzīvesbiedra (nelaulāta) ārstēšanās procesu, nav mantojuma tiesību un nav tiesību mantot arī uzkrāto 2. pensijas līmeni u.c. No 2019. gada 1. janvāra pensijas saņēmēja nāves gadījumā pārdzīvojušajam laulātajam (pensionāram) piešķir pabalstu 50 procentu apmērā no mirušajam laulātajam saskaņā ar likumu «Par valsts pensijām» piešķirtās pensijas, kuru izmaksā divpadsmit mēnešus no pensijas saņēmēja nāves dienas.

Bet vai šobrīd esat savas kāzu dienas datuma meklējumos? Ir pāri, kuriem kāzu datuma izvēle ir ļoti grūts process, jo gribas, lai viegli atcerēties, lai nesakristu ar citiem nozīmīgiem svētkiem, vēl labāk, ka datums ir skaists un pašiem jaunlaulātajiem ir interesants un patīk. Nākamajā gadā interesanti datumi: 23.02.2023., 03.03.2023., 23.03.2023., 05.05.2023., 07.07.2023., 23.08.2023., 09.09.2023., 23.09.2023.,11.11.2023., 23.11.2023., 23.12.2023.

Šobrīd ir sākusies 2023. gada kāzu sezonas laiku rezervācija, lai piepildītu sapni par skaistāko dienu mūžā un to padarītu neparastu. Bez ierastās dzimtsarakstu nodaļas Talsos, kur laulību var noslēgt piektdienās un sestdienās, Dundagas pilī un Rojā laulību noslēgt jebkurā dienā, izņemot svētdienas un svētku dienas. Arī citviet Talsu novadā ir daudz skaistu un īpašu vietu, kuras jaunie pāri izvēlas kā izbraukuma ceremoniju vietas. Un par ceremonijas vietu ir jādomā ļoti savlaicīgi. Jau šobrīd sāk aizpildīties 2023. gada kalendārs laulību noslēgšanai.

Talsu novadā ļoti skaista vieta laulībām un kāzu svinībām ir Dundagas pils. Lielākajā Ziemeļkurzemes pilī Dundagā varam piedāvāt jaunu un skaistu laulību ceremoniju zāli (ietilpība līdz 30–40 pers.), pils lielo un mazo zāli (ietilpība no 40–90 pers.). Dundagas pilī var arī svinēt kāzas, ir aprīkota virtuve, ir arī naktsmītnes. Pēc laulību ceremonijas ir iespēja šampanieša zālē baudīt līdz paņemto dzirkstošo dzērienu un uzkodas. Tiek piedāvātas arī bezmaksas konsultācijas par izbraukuma laulību ceremoniju.

Paldies visiem jaunajiem pāriem, kuri uzticējās 2022.gadā un baudīja Dundagas pils noslēpumaino gaisotni un bija kopā šajā skaistajā un tik ļoti svarīgajā dienā! Gaidīsim Jūsu pieteikumus laulību noslēgšanai (tālr. 29149134).

 

Daiga Muceniece,
Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja vietniece

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
pils
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com