Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aicina piedalīties foto akcijā, iestājoties pret dzīvnieku izmantošanu kažokādu ieguvei 17.09.2020. plkst. 13.41

Biedrība «Dzīvnieku brīvība» aicina piedalīties foto akcijā «Lapsu tūre», kļūstot par daļu no vizuāla stāsta, kurš pauž sabiedrības atbalstu dzīvniekiem, un aicina aizliegt kažokzvēru audzēšanu Latvijā.

Līdz 23. septembrim ikviens interesents var reģistrēties par «lapsas sargu», kura īpašā misija būs uzņemt savā pilsētā vienu no akcijas ziņnešiem – plīša lapsēniem, iemūžināt lapsas vizīti foto vai video, nosūtīt fotomirkļus akcijas rīkotājiem un, atbilstoši iepriekš saskaņotam maršrutam, nogādāt lapsu nākamajam sargam. Lai kļūtu par «lapsas sargu», jāaizpilda pieteikuma anketa: https://www.lapsu-ture.lv.

Savu tūri pa visu Latviju lapsas uzsāks kopā ar četriem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem. Miķeļa sarga lomu ir pieņēmis mūziķis, komiķis un portāla Delfi.lv sociālo tīklu redaktors Edgars Bāliņš. Viņš pauž savu nostāju pret kažokādu ieguvi: «Jādzīvo, lai pēc iespējas mazāk tiktu nogalināti dzīvnieki cilvēku patēriņam, īpaši – kažoku dēļ. Kas tas ir – mēs nogalinām citas radības, lai uzvilktu viņu drēbes?! Manuprāt, vilkt kažokādu ir pieņemami tikai gadījumā, ja tu dzīvo alā, ārā ir barga ziema, bet elektrība vēl nav izgudrota. Ja tu dzīvo tādos apstàkļos – droši velc».

Par lapsiņas Zuzes pirmo aizbildni kļuvusī Latvijas radio 5 Pieci.lv producente Karmena Stepanova atzīst, ka priecājas par pozitīvo veidu, kādā biedrība «Dzīvnieku brīvība» akcijā runā par to, cik bezjēdzīga ir kažokzvēru audzēšana Latvijā. Viņa jūtas pagodināta par iespēju būt vienai no pirmajiem lapsu sargiem. «Es akcijas laikā centīšos vairāk izglītot un informēt gan sevi, gan citus, jo nemaz nenoliegšu, ka pirms gadiem problēmu aiz kažokādu industrijas «durvīm» necentos saskatīt», pauž producente.

Dalībai akcijā šobrīd reģistrējušies vairāk nekā 250 «lapsu sargi» dažādās Latvijas pilsētās. «Lapsu tūre» norisināsies no 5. līdz 19. oktobrim un tās gaitā tiks radīts foto stāsts sociālajos tīklos, kurā četri lapsēni – Zuze, Miķelis, Rūdis un Rude – apceļos Kurzemi, Latgali, Vidzemi, Zemgali un Sēliju,  apvienojot sabiedrību prasībā izbeigt zvēraudzēšanu.

Lapsu un viņu sargu piedzīvojumiem iespējams sekot līdzi Instagram profilā @lapsuture.


««Lapsu tūre» ir unikāla, Latvijā vēl nebijusi sabiedriska akcija, kura sirsnīgā, pozitīvā veidā aicina ieraudzīt dzīvnieku intelektuālo un emocionālo pasauli, un izbeigt viņu audzēšanu kažokādu industrijas vajadzībām», vēsta biedrība «Dzīvnieku brīvība». 

 

 

Beāte Orlova,
«Lapsu tūres»koordinatore


Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com