Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aicina draudzes pieteikties nākamā gada baznīcu naktij 04.11.2016. plkst. 12.47

Kultūras notikuma «Baznīcu nakts» organizatori sāk gatavoties ceturtajai Baznīcu naktij 2017. gada 2. jūnija vakarā un aicina piedalīties kristīgo konfesiju dievnamus visā Latvijā. Aicinām draudzes laikus pieteikt dalībai savu baznīcu, līdz 17. I aizpildot dalībnieku pieteikumu tiešsaistē www.baznicunakts.lv.

 Plašais apmeklējums un pasākuma labā pieredze visā Latvijā liecina, ka «Baznīcu nakts» kļūst par ikgadēju garīgu kultūras notikumu. Trīs gadu laikā dalībnieku skaits ir izaudzis no 45 baznīcām 2014. gadā līdz 190 baznīcām šogad, mūziķu un mākslinieku skaits pārsniedz 500 cilvēku.

«Sākotnēji šķita, ka Baznīcu nakts ir pilsētas kultūras notikums. Taču baznīcu draudžu rosme Latvijas novados, it īpaši Kurzemē, ir pierādījusi, ka Baznīcu nakts var radoši iedzīvoties Latvijas lauku un mazpilsētu vidē. Ceram, ka ceļā uz Latvijas simtgadi šī kustība ies plašumā», tā Baznīcu nakts rīkotāju komandas pārstāve Sintija Sproģe.

Lai pasākums izdotos, organizatori atgādina, ka ļoti svarīgi draudzēm laikus pieteikties. Tas sekmēs ne vien konkrētas baznīcas organizatoriskos darbus, bet arī kopējo notikuma gaitu. 

2016. gadā pasākumā kopumā piedalījās 190 baznīcas visā Latvijā, pulcējot vairāk nekā 26 000 apmeklētāju. Baznīcu nakts deva iespēju atklāt dievnamus citādāk — klausīties koncertus, apskatīt baznīcu mākslas vērtības, uzkavēties lūgšanā un uzzināt vairāk par draudzi sarunās ar draudzes cilvēkiem.

Baznīcu nakts ir aicinājums uz tikšanos ar baznīcu kultūras un mākslas mantojumu, garīgo mūziku koncertos, katram, kas vēlas arī ar meditatīvu klusumu sveču gaismā un lūgšanu. Latvijas baznīcas glabā ļoti skaistas un īpašas vērtības — gan arhitektūru un mākslu, gan arī baznīcu un cilvēku stāstus par vēsturi un šodienu. Notikums aicina uz kristīgo draudžu un konfesiju vienotību. Baznīcu nakts ir praktisks veids, kā vienotību piedzīvot darbībā, dažādu kristīgo konfesiju draudzēm piedaloties kopīgā notikumā. Katra draudze pārstāv savas konfesijas tradīcijas un identitāti.

Pasākuma aktuālā informācija tiks publicēta www.baznicunakts.lv un sociālajos tīklos:

 

Uzziņai

Kultūras notikums «Baznīcu nakts» Latvijā notiek kopš 2014.gada. Tās ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa — Nodibinājums «Baznīcu Nakts fonds». Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam — “Baznīcu Nakts fonds”, reģ. nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.

 

Informāciju sagatavoja:
Inese Knipše, Kultūras notikuma «Baznīcu nakts» komunikācijas vadītāja
e-pasts: baznicu.nakts@gmail.com

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
draudze
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com