Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aicina ceļotājus atklāt Slīteres Nacionālā parka dabas daudzveidību 17.09.2021. plkst. 12.54

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) oktobrī aicina ceļotājus atklāt Slīteres Nacionālā parka (SNP) dabas daudzveidību trijos pārgājienos dabas ekspertu vadībā – izzināt pilskalnus nacionālā parka pievārtē, vērot putnus Kolkasragā, kā arī iepazīt sēņu daudzveidību Šlīteres Zilo kalnu apkārtnē.

“Rudens ir aizraujošs laiks dabā. Lai arī nereti tas atnes skumjas par vasaras beigām, tomēr, it kā mierinot, ievieš skaistas pārmaiņas dabā – lapas nomaina savu zaļo krāsu uz zeltainu, sārtu un koši oranžu, putni sasaucoties pulcējas lidojumam uz ziemošanas vietām, bet mežos cita pēc citas savu daiļumu atrāda sēnes. Pārgājienos aicinām pieredzēt mazliet no visa,” saka Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Slītere” vadītāja Baiba Ralle.

Sestdien, 2. oktobrī plkst. 11.00 interesentiem būs iespēja baudīt lapu zeltu pārgājienā «Kaļķupes pilskalni un dabas jaukumi» kopā ar dabas eksperti, bioloģi Rūtu Abaju. Garums: 6 km. Ilgums: 3 – 4 h. Pārgājiena dalībnieki varēs dzirdēt stāstus gan par pašas pārgājiena autores jaunatklāto Kaļķu pilskalnu, gan izteiksmīgo Puiškalnu un tā tuvējo “Īvnieku” mājvietu.

3. oktobrī plkst. 10.00, atzīmējot Eiropas Putnu vērošanas dienas, ceļotāji aicināti doties uz tālāko Kurzemes Ziemeļu punktu – Kolkasragu, lai kopā ar zinošo biologu, ornitologu Ritvaru Rekmani pieredzētu rudens putnu migrāciju. Pārgājiena garums: 4 km. Ilgums: 3 h. Nacionālo parku šķērso Baltās-Baltijas jūras migrējošo putnu ceļš. Lai arī aktīvāka putnu migrācija šeit vērojama pavasaros, arī rudeņos šeit var novērot retas putnu sugas, kas Latvijā neligzdo, bet novērojamas tikai kā caurceļotājas. Rudenī šeit var novērot bridējputnus, arī ūdensputnu migrācija gar ragu var būt intensīva.

Savukārt 9. oktobrī plkst. 10.00 ikviens interesents Šlīteres Zilo kalnu apkārtnē kopā ar mikoloģi Initu Dānieli aicināts doties īsti rudenīgā sēņu ekspedīcijā – izzināt nacionālā parka sēņu dažādību un iegūt jaunas zināšanas gan par jau zināmām, gan mazpazīstamām sēnēm, kas parasti sēņotāju uzmanību nepiesaista, un to daudzveidīgo izmantošanu. Pārgājiena garums: 5 km. Ilgums: 3 h.

Visi pārgājieni ir bez maksas, taču dalība tajos notiek, ievērojot valstī noteiktās aktuālās publisko pasākumu epidemioloģiskās prasības. Dalībnieku skaits pārgājienos ir ierobežots, un dalība tajos šogad notiek tikai iepriekš savlaicīgi piesakoties. Pieteikšanās pārgājieniem: 28611079, baiba.ralle@daba.gov.lv.

Sīkāka informācija par katru pārgājienu atrodama www.daba.gov.lv pasākumu sadaļā un Slīteres Nacionālā parka Facebook profilā.

SNP dabas daudzveidības ziņā ir viena no bagātākajām teritorijām Baltijas jūras piekrastē un Ziemeļeiropā. Parkā atrodami visi Latvijas dabai raksturīgie meža tipi, puse no Latvijā augošajām augu un 60% Latvijas sūnu sugu. SNP ir iekļauts Natura 2000 teritoriju tīklā. Tas ir īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīkls, kas vieno aizsargājamas dabas teritorijas visās Eiropas Savienības valstīs. Izveidots retu augu un dzīvnieku sugu aizsardzībai un saglabāšanai.

Plašāka informācija:

Baiba Ralle,

Dabas aizsardzības pārvaldes

dabas izglītības centra “Slītere” vadītāja

Tālr.: 28611079

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Afiša
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com