Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

A/s «Sadales tīkls» Talsu, Dundagas un Rojas novadā atjaunos 90 km elektrotīklu 08.03.2016. plkst. 10.46

Rūpējoties par drošu elektroenerģijas piegādi, a/s «Sadales tīkls» Talsu, Dundagas un Rojas novadā turpina atjaunot un uzlabot elektrotīklu, mainīt vadus un balstus, kā arī pārbūvēt gan zemsprieguma, gan vidējā sprieguma gaisvadu līnijas par kabeļu līnijām. Šogad Talsu, Dundagas un Rojas novada elektrotīkla attīstībā a/s «Sadales tīkls» plāno ieguldīt 2,3 miljonus eiro. Pēc šo darbu paveikšanas elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies vairāk nekā 5 000 a/s «Sadales tīkls» klientu.

Jebkuras inženiertehniskās iekārtas, arī elektrotīklu, nevar droši un nepārtraukti ekspluatēt bez periodiskām pārbaudēm, remontdarbiem un atjaunošanas, tādēļ a/s «Sadales tīkls» atbilstoši pieejamajam finansējumam turpina plānveidīgi atjaunot un uzlabot elektrotīklu, kā arī pārbūvēt gaisvadu elektrolīnijas par kabeļu līnijām. Valsts elektrotīkls ir vēsturiski veidojies no 20. gadsimta vidus un pašlaik lielākā daļa no elektrolīnijām ir padomju laika mantojums, kas laicīgi ir jāatjauno.

Lai uzlabotu elektroapgādi aptuveni 700 klientu Dundagas novadā, šogad a/s «Sadales tīkls» īstenos 4 projektus, ieguldot elektrotīkla atjaunošanas darbos vairāk nekā 958 tūkstošus eiro. Apjomīga pārbūve notiks elektrolīnijās no Dundagas līdz Vīdalei, kur plānots rekonstruēt 22 km vidējā sprieguma 20 kV gaisvadu elektrolīnijas garumā, 4,4 km zemsprieguma 0,4 kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas trīs transformatoru apakšstacijas. Elektrotīkls šķērso mežus, kas ir galvenais cēlonis neplānotiem elektroapgādes pārtraukumiem, kad vējā lūst koks vai vados ieķeras zars, tādēļ 5 km garu 20 kV elektrolīnijas posmu pārbūvēs par kabeļu līniju, bet vairāk nekā 12 km garumā elektrolīnija pārbūvēs ar izolētiem vadiem. Kopumā Dundagas novadā šogad plānots atjaunot 29,4 km vidējā sprieguma elektrolīnijas, 17,7 km zemsprieguma 0,4 kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 10 transformatoru apakšstacijas.

Kaimiņu — Rojas — novadā šogad a/s «Sadales tīkls» īstenos divus projektus. No tiem viens ir pārbūvēt vidējā sprieguma 8,1 garu 20 kV gaisvadu elektrolīnijas posmu no Ģipkas līdz Ezermuižai.

Kopumā Latvijā 2016. gadā a/s «Sadales tīkls» plāno atjaunot 950 km vidējā sprieguma elektrolīnijas, to skaitā 201 km vidējā sprieguma gaisvadu līniju pārbūvēt par zemē ieraktām kabeļu līnijām, atjaunot 651 km zemsprieguma elektrolīnijas, kā arī rekonstruēt vai no jauna izbūvēt 505 transformatoru apakšstacijas un iztīrīt 5 500 km elektrolīniju trašu.

Tatjana Smirnova,
a/s «Sadales tīkls» komunikācijas speciāliste,
tālr. 67728823, tatjana.smirnova@sadalestikls.lv

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
elektrība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com