Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

4. oktobrī 12. Saeimas vēlēšanas! 26.09.2014. plkst. 12.15

4. X Dundagas novadā, tāpat kā visā Latvijā, iedzīvotāji dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai ievēlētu Latvijas Republikas 12. Saeimu.

Latvijas pilsoņi, kas ir sasnieguši 18 gadu vecumu, vēlēt var doties uz jebkuru vēlēšanu iecirkni visā valstī. Latvijā ir noteikti 5 vēlēšanu apgabali, un katrā no tiem ir pieteikti citi deputātu kandidāti. Dundagas novadā varēs nobalsot par Kurzemes vēlēšanu apgabalā pieteiktajiem deputātu kandidātiem, un tas būs iespējams 5 iecirkņos: Dundagā — Dundagas pilī, Mazirbē — Mazirbes skolā, Vīdalē — Vīdales skolā, Kaļķos — «Vārpniekos», Kolkā — tautas namā.

Vēlēšanu dienā visi vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00. Piecas dienas pirms vēlēšanām, sākot no 29. IX, tajos varēs iepazīties ar deputātu kandidātu sarakstiem, partiju priekšvēlēšanu programmām, kā arī iesniegt pieteikumus balsošanai mājās (pieļaujami divi iemesli pieteikuma iesniegšanai — veselības stāvokļa dēļ vai ja ir slimnieka kopējs). Pieteikumi jāiesniedz līdz 4. X plkst.12.00, pieteikumu veidlapas var saņemt vēlēšanu iecirkņos, novada pašvaldībā, interneta vietnēs.

Svarīgi! Šajās Saeimas vēlēšanās var doties balsot ar derīgu Latvijas Republikas pilsoņa pasi, bet vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, ejot uz vēlēšanām, ir jābūt līdzi arī vēlētāja apliecībai, kuru no 22. IX līdz 3. X var izņemt tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kurā savulaik izņemta personas apliecība. Vēlētāja apliecība pēc vēlētāja reģistrācijas būs jāatstāj vēlēšanu komisijai. Jāatceras, ka līdzi ir jābūt abām apliecībām, gan personas apliecībai, gan vēlētāja apliecībai!

Ievērojiet! Balsojot no vēlēšanu komisijas izsniegtajām vēlēšanu zīmēm ir jāizvēlas tikai viens saraksts! Izvēloties sev pieņemamo deputātu kandidātu sarakstu, vēlētājs par katru tajā esošo kandidātu nodod 1 balsi. Vēlēšanu zīmē ir iespējams izdarīt atzīmi «+», ja īpaši atbalstāt šo kandidātu, vai svītrot kādu no sarakstā esošajiem, ja neatbalstāt.   „+” un svītrojumi, pēc balsojumu apkopošanas,  var mainīt kandidātu kārtas numuru, kam savukārt var būt nozīme, lai iekļūtu Saeimas sastāvā.

Iepriekšējās balsošanas nav! Trīs dienas pirms vēlēšanu dienas ir iespējams nodot balsojumu glabāšanā, taču to var izdarīt tikai 61 vēlēšanu iecirknī visā Latvijā. Tuvākais iecirknis, kur to var izdarīt, ir Talsos. Sīkāka informācija pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas interneta lapā www.cvk.lv.

Iecirkņu darba laiki:

29. IX no plkst. 17.00 līdz 20.00

30. IX  no plkst. 8.00 līdz 11.00

1. X no plkst. 17.00 līdz 20.00

2. X  no plkst.  9.00 līdz 12.00

3. X  no plkst. 10.00 līdz 16.00

Informāciju var saņemt Dundagas novada vēlēšanu komisijā pa tālruni 63237850 un Centrālajā vēlēšanu komisijā pa tālruni 67049999.


Sandra Kokoreviča, Dundagas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
vēlēšanas
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com