Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Latvijas simtgades svinību atklāšana 21.04.2017. plkst. 13.20

4. maijā, ar akciju «Apskauj Latviju!», iesāksies Latvijas Valsts simtgades svinības. Ikvienam Latvijas cilvēkam ir iespēja piedalīties un kļūt par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotāju, iestādot ozolus Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās, simboliski izveidojot Latvijas garīguma sardzi, stiprinot Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtu savai zemei.

Divus ozolus iestādīs arī Dundagas novadā. Vienu Dundagā iepretim AS «Latvijas valsts meži» biroja ēkai Parka ielā 1, otru Mazirbē pie Lībiešu tautas nama.

Dundagā ozolu stādīsim plkst. 11.00 blakus 17. gadsimtā veidotajam muižas parkam, iepretim ozolam, kura attēls redzams uz 1919. gadā izdotās Latvijas simts rubļu naudaszīmes. Ozola stādītāji būs mūsu jaunā paaudze — Dundagas vidusskolas izcilākie un talantīgākie jaunieši, lai simboliski ar savu klātbūtni iedrošinātu un spēcinātu ozolu augt dižam un stipram.

Šogad Dundagas pagastam 150! Lai atzīmētu šo notikumu, blakus Latvijas simtgades ozolam iestādīsim vēl vienu — Dundagas pagasta jubilejas ozolu.

Pasākuma dalībnieki varēs nodot savu vēlējumu Latvijai un savai dzimtajai vietai, saņemot ozolu stādīšanas dalībnieka liecinieka zīmi.

Pasākumu kuplinās Dundagas vidusskolas un Dundagas novada jauktais koris, zēnu ansamblis, jauniešu tautas deju kolektīvs «Dun-dang» un jaunsargi.

Pēc tam dosimies uz Mazirbi, kur ozolu plkst. 13.00 stādīsim pie Lībiešu tautas nama,  kas 1939. gadā uzcelts ar lībiešu radu tautu — igauņu, somu un ungāru — palīdzību. Šeit lībiešu saieta pasākumos pulcējas lībiešu dzimtu pēcteči un piekrastes ciemu ļaudis. Dziedās Kolkas lībiešu ansamblis Laula. Pasākuma viesus uzņems Līvu savienības ļaudis. Ozolu stādīs trīs paaudžu Ēriki Kāpbergi — vectēvs, dēls un mazdēls — senas un leģendāras lībiešu dzimtas pēcteči, darbīgi un atsaucīgi, īsteni līvu lietas patrioti.

Šajā dienā simts Latvijas valsts simtgades ozolus iestādīs 43 Latvijas pierobežas pašvaldībās, stādīšanu vienlaicīgi uzsākot no četriem galējiem Latvijas punktiem

Akciju «Apskauj Latviju!» rīko Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju, organizācijām — Latvijas mazpulki un Jaunsardze, un Latvijas pašvaldībām. Savukārt ozolu stādus nodrošina VAS «Latvijas valsts meži».

Inguna Pekmane,
Dundagas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com