Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

«3+ Ģimenes karte» braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai 04.03.2019. plkst. 11.43

Arvien vairāk daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā izmanto Latvijas Goda ģimenes apliecību «3+ Ģimenes karte» braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai. Šobrīd daudzbērnu ģimeņu skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, lai saņemtu valsts piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus, var uzrādīt vecākiem piešķirto Goda ģimenes apliecību.  Taču pēc Ministru kabineta noteikumiem no 2020. gada 1. janvāra katram ģimenes loceklim vajadzēs savu personificētu apliecību.

Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumu, braucot reģionālā maršruta autobusā vai vilcienā, daudzbērnu ģimenes loceklim ir jāuzrāda «3+ Ģimenes kartw» kopā ar pasi, ID karti vai attiecīgi skolēna vai studenta apliecību. Patlaban skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam var uzrādīt arī vecāku «3+ Ģimenes karti», ja tajā ir norādīts attiecīgās personas vārds un uzvārds, bet katrs ģimenes loceklis no 7 gadu vecuma ir tiesīgs saņemt arī savu personīgo apliecību, tādā veidā nodrošinot sev ērtāku iespēju iegūt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā.

VSIA «Autotransporta direkcija» vecākus laikus vērsties Sabiedrības integrācijas fondā un pasūtīt «3+ Ģimenes karti» saviem bērniem, jo nākamgad skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, uzrādot vecāku karti, vairs nevarēs saņemt braukšanas maksas atvieglojumus. Bērniem un studentiem vajadzēs savu personificēto «3+ Ģimenes karti».

Pieteikties kartei var interneta lapā godagimene.lv vai mobilajā lietotnē «3+ karte». Karti izgatavo līdz 45 dienām.

Tagad skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, kas ir daudzbērnu ģimenes locekļi, var saņemt 90% atlaidi no vienas biļetes cenas, bet pārējie daudzbērnu ģimenes locekļi – 50% no vienas biļetes un 40% no abonementa biļetes cenas. Tāpat valsts svētkos, 4. maijā, 11. un 18. novembrī, daudzbērnu ģimenes reģionālā maršruta autobusā vai vilcienā var braukt bez maksas.

Sīkākas ziņas par valsts atbalsta programmu var iegūt: www.godagimene.lv, kā arī mobilajā lietotnē «3+ karte».

 

Valsts SIA «Autotransporta direkcija»

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
palīdzība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com