Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

22. V Kolkasragā nūjošana 15.05.2015. plkst. 13.14

22. V pulksten 18.00 gaidām mūsu novada nūjošanas sporta cienītājus Kolkasraga stāvlaukumā uz kopīgu nūjošanas nodarbību. Dalībniekiem iesildīties palīdzēs  fizioterapeits Ansis Roderts, pēc tam visi kopīgi dosimies 5 km garā distancē. Sacensību nebūs, varēsim vienkārši baudīt dabu un pēc distances — pīrādziņus un karstu tēju, lai labāk raisītos sarunas.

Nūjošana (nordic walking) ir pastaiga ar īpaši izstrādātām nūjām (var izmantot arī slēpju nūjas), kas palīdz nostiprināt un attīstīt dažādas muskuļu grupas. Nūjošanas aizsākumi atrodami Somijā trīsdesmito gadu sākumā, kad somu distanču slēpotāji sāka trenēties arī vasaras sezonā, izmantojot slēpju nūjas.  Nūjošana ir samērā populāra visā Latvijā un arī mūsu novadā.

Kāpēc ir vērts, rūpējoties par savu veselību, sākt nodarboties ar nūjošanu? Nūjošana ir vienkāršs, visiem pieejams un efektīvs veids, kā nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, kas neprasa ne lielus finansiālos līdzekļus, ne īpašu fizisko sagatavotību, ne milzīgu laika patēriņu. To var apgūt jebkurā vecumā, tā atbrīvo no stresa, veicina veselīgu miegu un vispārēju labsajūtu. Darbojoties ar nūjām, tiek izkustināts sprands un mugurkaula krūšu daļa, kas ir problēmzonas gandrīz visiem, kams ikdienā ir sēdošs darbs. Nūjošana ir draudzīga mugurkaulam, ceļiem un gurniem, jo tiem ir daudz mazāka slodze nekā, piemēram, skrienot vai aerobikas atspērienu laikā. Nūjojot darbojas ap 600 muskuļiem jeb 90% no visas ķermeņa muskulatūras. Nūjošana ir arī lielisks kardiotreniņš, kurā nav jāuztraucas par pārslodzi. Nūjas nūjošanai var iegādāties jebkurā sporta preču veikalā, lētākās maksās apmēram 17 €. Vairāk neko  nevajag — ceļu un taciņu mūsu apkārtnē ir pietiekami daudz.

Uz tikšanos Kolkasragā!

 Aiga Ūdre

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com