Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

2. pensiju līmenis un tā mantošana 07.12.2020. plkst. 13.25

Ko darīt ar uzkrājumu pensiju 2. līmenī? To zināt ir svarīgi kaut vai tāpēc, ka jau pašreiz, pieprasot vecuma pensiju, pensiju 2. līmeņa dalībniekam ir jānorāda, ko darīt ar šo viņa kapitālu. Pensiju 2. līmeņa dalībniekam viņa kontā nauda paliek arī tad, ja kādu laiku nav strādāts, nav veiktas sociālās iemaksas.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) šā gada oktobra dati gan liecina, ka 15 700 personas, kurām jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensijas 2. līmenī uzkrāto kapitālu.

Ko darīt, katrs var izlemt pats savas dzīves laikā. Kopš gada sākuma šāda iespēja ir ikvienam iedzīvotājam ,un tā domāta situācijām, ja dzīve apraujas agrāk.Pensiju 2. līmeņa dalībnieks savu naudu var nodot mantojumā vai arī norādīt cilvēku, kura pensiju 2. līmeņa kapitālam pievienot savu uzkrājumu.

Gada laikā šo jauno likuma iespēju ir izmantojuši tikai 11% Latvijas iedzīvotāju.

Ja izvēle NAV paziņota, uzkrājums nonāk kopējā pensiju budžetā un pensiju 2. līmenī uzkrātais kapitāls tiek izmantots solidāri jau esošajiem pensionāriem.

Statistika

Šogad (desmit mēnešos, līdz 31. oktobrim)  miruši 4355 pensiju 2. līmeņa dalībnieki, kuri nenodzīvoja līdz pensijas saņemšanai.

Tikai 8% no viņiem bija norādījuši VSAA kur palikt viņu pensiju 2.līmeņa uzkrājumam. Summas, ko būtu varējuši saņemt mantinieki, ir bijušas līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro, kuras neatgriezeniski nonāca valsts budžetā.

 

Cik naudas ir manā pensiju 2. līmeņa kontā?

Lai cik skeptisks cilvēks būtu, jāņem vērā, ka ilgtermiņā pensiju 2. līmenī tiek ieguldītas lielas summas.

Pieņemot, ka cilvēks strādā 40 gadu, katru gadu ieguldot 300 eiro, darba mūžā tiek iekrāti 12 tūkstoši eiro. Šos 12 tūkstošus eiro ieguldot pat ar 3% peļņu gadā, 40 gados ieguldījums var dubultoties.

Saskaņā ar pētījumu 46 % iedzīvotāju neiedziļinās sava pensijas kapitāla pārvaldībā, bet 38% neiedziļinās pensiju otrā līmeņa plānu piedāvājumā.

Izlasiet un dalieties ar informāciju!


Latvijas pensiju sistēmas dalībnieku asociācijas konsultanti piedāvā attālinātas bezmaksas konsultācijas. Konsultāciju veikšanai nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu. Konsultācija ilgst aptuveni 20 minūtes. Piesakieties pa tālruni 20397292 vai e-pastā info.pensija@gmail.com.


Latvijas pensiju sistēmas dalībnieku asociācija

info@lpsda.lv


Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com