Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ziemas uzņemšana profesionālajās izglītības programmās 20.01.2016. plkst. 11.20

Līdz februāra vidum turpinās uzņemšana gadu ilgajās Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmās. 18 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā 17 līdz 29 gadu veciem jauniešiem  piedāvā bez maksas apgūt 20 darba tirgū pieprasītas profesijas.

Jauniešu garantijas profesiju loku ik gadu nosaka, konsultējoties ar nozaru ekspertu padomēm. Tādējādi varat būt droši, ka šīs profesijas ir darba tirgū pieprasītas. Pašlaik Jauniešu garantija piedāvā apgūt tādas profesijas kā pavārs, frizieris, lietvedis, māsas palīgs, šuvēja un drēbnieks.

Piedāvājumā ir arī tehniskas ievirzes profesijas, piemēram, autoatslēdznieks, lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē, apdares darbu strādnieks un mūrnieks.

Uzsākt mācības kādā no Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmām var jaunieši ar pamatizglītību, vispārējo vidējo vai profesionālo vidējo izglītību. Pieteikties aicina arī jauniešus, kas strādā algotu darbu vai ir pašnodarbināti, kā arī tos, kas mācās vakarskolā, iegūst vidējo izglītību tālmācībā vai studē nepilna laika studiju programmās.

Plašākas ziņas par projektu Jauniešu garantija pieejama interneta vietnē www.viaa.gov.lv/jauniesugarantija. Ar projekta piedāvātajām izglītības programmām var iepazīties nacionālajā izglītības iespēju datubāzē www.niid.lv/JGprofesijas. Ar visām izglītības iestādēm, kas piedāvā februārī uzsākt mācības gadu ilgajās Jauniešu garantijas programmās, var iepazīties http://www.niid.lv/niid_search?qy=JAUNIE%C5%A0U%2BGARANTIJA&v=prov&page=1.

 

Zane Birka

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com