Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

UNESCO mantojums Ungārijā 20.04.2018. plkst. 08.54

No  12. līdz 18. aprīlim projekta «UNESCO – tūrisms» pieredzes apmaiņas braucienā uz Ungāriju devās darbinieki un tūrisma uzņēmēji no projektā iesaistītajiem reģioniem, lai izzinātu UNESCO pasaules mantojuma vietas un UNESCO zīmola nozīmi un sekmīgu izmantošanu tūrismā. Dundagas novadu pārstāvēja projekta vadītāja un viens novada tūrisma uzņēmējs.

Interreg Estonia Latvia logotips

12. aprīlī notika Budapeštas UNESCO pasaules mantojuma vietu apskate un tikšanās ar lauku tūrisma organizācijas pārstāvjiem. Vakarā notika ungāru tradicionālo deju kluba apmeklējums, kur ungāru deju tradīciju kopēji un interesenti, kas apvienojušies biedrībā, stāstīja kā tiek uzturētas, saglabātas  un pārmantotas ungāru deju tradīcijas.

13. aprīlī notika Holloko ciema apmeklējums, kas ir fantastisks piemērs apzināti saglabātam tradicionālajam ungāru ciemam. Ciems izveidojies 17. un 18. gadsimtā un ir dzīvs piemērs lauku dzīvei pirms lauksaimniecības revolūcijas 20. gadsimtā. Tika apskatītas ciemā izvietotās darbnīcas – podnieka darbnīca, ādas darbnīca, audēju darbnīca, sierotava, maizes ceptuve, baznīca, kas tiek uzskatīti par tūrisma maršruta izveides labās prakses piemēriem, kā arī tika diskutēts par to popularizēšanas pieredzi un stratēģijām. Notika prezentācija par  Holloko ciemu un tā iekļaušanu UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Holloko  ir vienīgais ciems pasaulē, kas ieguvis UNESCO pasaules mantojuma statusu.

Sentes ciemā tika apmeklēta siera ražotne, kur lauksaimnieku ģimene vairākās paaudzēs nodarbojas ar piena lopkopību un piena pārstrādi. Katram ģimenes loceklim ir savi pienākumi un augsta atbildība. Saimniecībā nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību un produkcijas augstās kvalitātes dēļ to piegādā restorāniem Ungārijā. Šobrīd saimniecība paplašinājusies — ģimene uzsākusi arī tūrisma pakalpojuma sniegšanu.

14. aprīlī notika tikšanās ar Agtelekas nacionālā  parka pārstāvjiem, kas  iepazīstināja ar nacionālo parku. Agtelekas alu sistēma Ungārijā, kopīgi ar Slovākijas alu sistēmas teritoriju 1995. gadā ir ieguvusi UNESCO pasaules mantojuma statusu. Alu sistēma ir iespaidīga un tās saglabāšanas nolūkos ir izstrādāti stingri alu sistēmas aizsardzības noteikumi.

15. aprīlī notika turku baseinu apmeklējums. Šie baseini ir vēsturiski, tie tika izveidoti  sākot no 1610. gada līdz 1617. gadam. Šajā turku pirtī var atrast  oriģinālos  turku baseinus – ilidzas, kā arī hamam. Pēcpusdienā apmeklējām Egeras pilsētu.

16. aprīlī Madas pilsētiņā notika prezentācija par Ungārijas ebreju kopienu, tostarp arī par Otrā pasaules kara gadiem, kad nacistiskais okupācijas režīms tur veica masveidīgu ebreju slepkavošanu.  Tika apmeklēta atjaunotā sinagoga un Rabīna māja.

Tokajas pilsētas vīna muzejā tika demonstrēta filma par Tokajas reģionu. Šis reģions ir slavens ar senajām vīna ražošanas tradīcijām zemo kalnu un upju reģionā.

17. aprīlī tiekoties ar Hortobāģas nacionālā parka pārstāvjiem tika uzzināts par Hortobāģas nacionālo parku un tā iekļaušanu UNESCO sarakstā. Hortobāģas nacionālā parka Pusta līdzenums sastāv no milzīga līdzenuma un mitrājiem. Tika apskatīts arī pats Hortobāģas ciems interesanta stāstījuma pavadībā, kā arī Hortobāģas nacionālais parks un tā savvaļas iemītnieki — dzīvnieki un putni.  Kopīgi ar nacionālā parka pārstāvi bija iespēja vērot parka ezerā ligzdojošos putnus. Tāpat tika uzklausīts aizraujošs stāstījums par šī reģiona senajām tradīcijām zirgu audzēšanā un iejādē, ko papildināja  iespaidīgā un milzīgā Hortobāģas nacionālā parka līdzenumu apskate zirgu pajūgā, kas ir nacionālā parka pakalpojumu piedāvājumā.

Pieredzes apmaiņas brauciens tika līdzfinansēts no Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības  programmas līdzekļeim projektā «Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis».

Vairāk par Ungārijas UNESCO pasaules mantojuma vietām var uzzināt: http://visit-hungary.com/culture/world-heritage-sites

Projekta vadītāja Ilze Šteine

Projekta koordinatore Baiba Reimane

Kopīgs mantojums

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
projekti, UNESCO – tourism
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com