Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Tuvojas jaunā platību maksājumu sezona 26.03.2015. plkst. 15.59

No 20. IV līdz 22. V lauksaimnieki varēs iesniegt vienoto iesniegumu, lai saņemtu atbalsta maksājumus par platībām par 2015. gadu.

Ja iepriekšējos gados beigu termiņš iesniegumu pieņemšanai bez samazinājuma sankcijām bija 15. V, tad šogad ir ļoti daudz izmaiņu platību maksājumu saņemšanā un termiņš par vienu nedēļu pagarināts.

Iesniegumiem, ko iesniegs pēc 22. V, piemēros 1% atbalsta apjoma samazinājumu par katru nokavēto darba dienu. Pēdējais iesniegšanas datums ar kavējuma sankcijām ir 15. VI.

Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina ņemt vērā, ka lauksaimniekiem, kas vēlēsies saņemt mazā
lauksaimnieka atbalstu, iesniegumu iesniegšanas gala termiņš ir 9. VI un līdz šim termiņam atbalsta samazinājumu  nepiemēros. Pēc 9. VI pieteikties mazā lauksaimnieka atbalstam nevarēs. Jāatceras, ka pieteikties lauksaimnieka atbalstam var tikai šogad.

Plašāka informācija par platību maksājumu saņemšanu būs apkopota rokasgrāmatā «Informatīvais materiāls platību maksājumu saņemšanai 2015.gadā», kas no 20. IV būs gan nodrukāta uz papīra un dabūjama klientu apkalpošanas centros, gan pieejama LAD interneta vietnē www.lad.gov.lv.

Ņemot vērā jaunās prasības platību maksājumu saņemšanai, lauksaimnieku interese par lauku bloku precizēšanu ir liela, tāpēc līdz 1. V pagarināts arī lauku bloku precizēšanas gala termiņš. LAD aicina lauku blokus precizēt laikus, lai pietiekami ātri varētu izskatīt, vai iesniegtā informācija ir pareiza.

LAD jau ziņoja, ka lauku bloku kartē ir publicēti ainavu elementi (koki, krūmu grupas un dīķi), un aicināja lauksaimniekus pārskatīt šos iezīmētos elementus un iesniegt precizējumus, ja tādi ir nepieciešami. Ir iespējams pievienot arī jaunus ainavu elementus. Lai precizētu vai iezīmētu jaunus ainavu elementus, ir jāiesniedz bloku precizēšanas pieteikums LAD e-pieteikšanās sistēmā .

Plašāku informāciju lauksaimnieki var saņemt, zvanot uz LAD informatīvo tālruni 67095000.


Kristīne Ilgaža,
LAD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Atslēgvārdi
lauksaimniecība, nauda, uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com