Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Slīterē aizvadīta sestā Kukaiņu nakts 04.08.2015. plkst. 18.19

Kukaiņu nakts pasākumu pie Šlīteres bākas var saukt par ikgadēju, jo 1. VIII tas notika sesto gadu pēc kārtas.

Kukaiņu vērošana pamazām «iekaro» vietu līdzās putnu vērošanai. Jo arī kukaiņi, tāpat kā putni, pārāk nevairās no cilvēka sabiedrības. Kukaiņi ir gatavi atlidot un parādīties, ja esam iedeguši lampu pie baltas sienas vai palaga. Kukaiņu pētnieki, entomologi, savukārt Slīterē vienu reizi gadā ir gatavi runāt par kukaiņiem un palīdzēt tos iepazīt, un kaut mazliet saprast to vietu dabā.

Kristaps Vilks, Latvijas Universitātes mācību spēks un bioloģijas studentu vasaras prakses vadītājs Kolkā, ievadīja pasākumu pie Šlīteres bākas, uzrunājot gandrīz simt cilvēku lielo klausītāju pulku. Šoreiz ne tikai sakot priekšā, kā kuru kukaini sauc, bet arī ļaujot atpazīt jau citugad iepazītos seškājus. Un atgādinot, cik daudzveidīgi un «mežonīgi» ir Slīteres meži, kuri cilvēku sagaida tikpat neviesmīlīgi kā dabas pētnieku un pirmo Slīteres dabas aprakstītāja Henrihu Moricu Vilkomu  (Willkomm) pirms vairāk nekā 130 gadiem.

Profesors Voldemārs Spuņģis ar sev raksturīgo humoru dalījās zināšanās par lielāko un skaistāko kukaiņu paradumiem un īpatnībām. Pārsteigums un liels prieks bija dzirdēt Dmitrija Teļnova  stāstījumu, kā arī redzēt foto un video par piedzīvoto Jaungvinejas džungļos, kur Latvijas dabas pētnieki jau septīto gadu dodas strādāt, pētot eksotisko, vēl neizpētīto, tālās zemes dzīvo dabu. Arī Jaungvinejas kukaiņu kolekcija bija apskatāma. Jā, tur viņi ir savas desmit reizes lielāki!

Kad ap pusvienpadsmitiem satumsa, iedegās kukaiņu lampas, radot romantiski mājīgo Kukaiņu nakts atmosfēru. Lai arī, kukaiņu pētniekuprāt, mazliet traucēja pilnmēness, tomēr mazo lidonīšu bija daudz. Īpaši lejā no kraujas, Slīteres dabas takā, kur mūsu «džungļu» iemītnieki nespēja pretoties gaismas vilinājumam. Lielākie un krāsainākie bija trīs sugu sfingi, lielākie starp naktstauriņiem: ceriņu, apšu un liepu sfings.

Andra Ratkeviča

P.S. Nopietnās pasākuma fonā notika «puļķu maizes» cepšana uz ugunskura un kāpšana bākā.

 

Vēl skatiet «Kukaiņu nakti» Andra Ziemeļa fotoalbumā!

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com