Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Publiskai lietošanai nodota informācijas sistēma RAIM 15.08.2014. plkst. 13.20

Valsts reģionālās attīstības aģentūra sabiedrībai piedāvā informācijas sistēmu «Reģionālās attīstības indikatoru modulis» (RAIM) http://raim.gov.lv , kas ir būtisks atbalsta instruments teritorijas attīstības tendenču novērtēšanai. 

Informācijas sistēmas mērķis ir nodrošināt sabiedrībai nepastarpinātu piekļuvi sociālekonomisko un nozaru politiku īstenošanas instrumentu rādītājiem. Uzskatāmākai informācijas attēlošanai RAIM veido katra reģiona un pašvaldības portretu, kas līdzīgi vizītkartei parāda šīs teritorijas attīstības tendences skaitļos, grafikos un diagrammās. Tāpat sistēma ļauj savstarpēji salīdzināt dažādas teritorijas vienības. 

Sagaidāms, ka izstrādātā informācijas sistēma sniegs ne tikai būtisku atbalstu pašvaldībām, plānojot to turpmāko attīstību, un pētniekiem, analizējot sociālekonomiskos procesus un to izmaiņas, bet arī uzņēmējiem un potenciālajiem investoriem, jo sniegs datus par iedzīvotāju struktūru, nodarbinātību, vidējo darba samaksu, kā arī citiem būtiskiem rādītājiem reģionā vai konkrētā pašvaldībā. Vienlaikus RAIM pieejama plašas ziņas par reģionam vai konkrētai pašvaldībai piesaistīto ES fondu finansējumu. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs R. Naudiņš uzsver: «Ar šī rīka palīdzību uzņēmēji un investori varēs novērtēt konkrētās administratīvās teritorijas potenciālu — infrastruktūras attīstībā veiktos ieguldījumus un darbaspēka piesaistes iespējas. RAIM ļaus pieņemt argumentētus lēmumus par uzņēmējdarbības attīstību un investīcijām izvēlētajā teritorijā. Tāpat tas būs nopietns palīgs pašvaldību sekmīgam darbam un to attīstības izvērtēšanai».

Kopumā RAIM ir pieejama informācija no 14 dažādiem avotiem, tostarp Centrālās statistikas pārvaldes, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts kases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Nodarbinātības valsts aģentūras un Valsts zemes dienesta, kā arī citiem avotiem. 

Viss informācijas apjoms, kas iekļauts RAIM, pieejams ikvienam lietotājam. Savukārt, profesionālu plānošanas, novērtēšanas un uzraudzības uzdevumiem autorizēto lietotāju grupām, piemēram, plānošanas reģioniem un pašvaldību administrācijām, ir pieejama papildus iespējas, kas ļaus datu analizēt padziļināti. 

 

Kristīne Barševska 
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tel.67026533 
E-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv

Atslēgvārdi
plānošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com