Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pieteikšanās platību maksājumiem 13.05.2015. plkst. 15.06

Lauku atbalsta dienests (LAD) atgādina, ka līdz  22. V bez atbalsta apjoma samazinājuma, izmantojot LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS), ir iespējams pieteikties platību maksājumiem.

Iesniegumiem, kas iesniegti pēc  22. V, bet ne vēlāk kā līdz15. VI, atbalstu samazina par 1% par katru nokavēto darbdienu. Iesniegumus pēc 15. VI  noraidīs, izņemot gadījumu, ja iesniegumu nevarēja laikus iesniegt ārkārtas apstākļu dēļ.

Lai 2015. gadā platību maksājumus saņemtu pilnā apjomā, ir jāievēro zaļināšanas prasības. Saimniecībām ar 10 ha un vairāk aramzemes šogad iesniegums ir jāiesniedz elektroniski, izmantojot LAD EPS.

EPS ir iespējams kopēt iepriekšējā perioda iesniegumu, iezīmēt laukus kartē, ievadīt kultūras, kuras  saimniecībā audzē, pieteikties atbilstošajiem atbalsta veidiem. EPS noteiks, vai  saimniecībā ir izpildītas zaļināšanas prasības un, vajadzības gadījumā, lai nodrošinātu ekoloģiski nozīmīgās platības, iesniegumam varēs pievienot arī ainavu elementus.

Ar aktuālo LAD lauku bloku karšu slāni un šobrīd tajā iekļautajiem ainavu elementiem var iepazīties http://karte.lad.gov.lv/.

EPS lietotājiem visas darbības, kuras saistītas ar vienotā iesnieguma datu izmaiņām, jāveic elektroniski.

Pirms iesnieguma aizpildīšanas rūpīgi izlasiet  informatīvo materiālu platību maksājumu saņemšanai
2015. gadā un rokasgrāmatu vienotā iesnieguma aizpildīšanai un iesniegšanai, izmantojot EPS.

Ja vēlaties saņemt  apliecinājumu  biodegvielas vai bioloģiskā šķidrā kurināmā izejvielu ražošanai izmantojamo izaudzēto kultūru atbilstību ilgtspējas kritērijiem 2015. gadā, tad ieniegums par to ir jāiesniedz līdz 15. V, izmantojot LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu. Tas ir izdarāms uzreiz pēc vienotā iesnieguma iesniegšanas.

Iepazīstieties ar pamācību, kā EPS aizpildīt vienoto iesniegumu!


Lauku atbalsta dienests

Atslēgvārdi
lauksaimniecība, uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com