Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Nācis klajā pētījums par nevalstiskajām organizācijām 07.11.2014. plkst. 10.08

Latvijas Pilsoniskā alianse publicējusi pētījumu «Pārskats par NVO sektoru Latvijā 2013» Tajā ir apkopoti dati par 2013. gadā notikušajām izmaiņām nevalstisko organizāciju jomā Latvijā.

Galvenie secinājumi: organizāciju skaits visās Latvijas pašvaldībās ir audzis, intensīvāka un regulārāka kļuvusi organizāciju darbība, vienlaikus ir augušas valsts iestāžu gaidas par biedrību un nodibinājumu darbības profesionalitāti. Ja vēlies uzzināt, par cik procentiem katru gadu samazinās Rīgā reģistrēto NVO skaits (attiecībā pret kopējo NVO skaitu Latvijā), kurā pašvaldībā uz 1000 iedzīvotājiem ir vislielākais NVO skaits, kāda ir situācija ar NVO skaitu katrā no reģioniem (pieaugums vai kopējā skaita samazinājums), ko iedzīvotāji domā par NVO darbu un cik Latvijas iedzīvotāju ir iesaistījušies NVO darbā, lasi jauno pētījumu un dalies ar to!

Pētījumā var uzzināt faktus par NVO reģionālā griezumā. Lūk, daži piemēri!

  • Pāvilostā ir vislielākais NVO blīvums Latvijā — uz 1000 iedzīvotājiem ir nodibinātas 13 biedrības un nodibinājumi.
  • Latgalē visvairāk organizāciju ir reģistrēts Daugavpilī — 430 biedrības un nodibinājumi jeb 27% no organizāciju kopējā skaita Latgales reģionā.
  • Vidzemnieki ir aktīvākie Latvijā parakstu vākšanā, pimēram, piedaloties sabiedriskās apspriedēs, — iesaistījušies 18% iedzīvotāju.
  • Zemgales iedzīvotāji ir visaktīvākie dalībnieki talkās — 36% iedzīvotāju.

Papildus aicinām iepazīties ar Latvijas Fakti veikto sabiedriskās domas aptaujas Sabiedrības viedoklis par NVO sektoru Latvijā rezultātiem un publicitātes kvalitatīvo analīzi, ko veica Nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Anita Īvāne,
Latvijas Pilsoniskā alianses projektu asistenteAtslēgvārdi
NVO
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com