Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Latvija gatavojas UNESCO nedēļai 18.09.2014. plkst. 09.08

No 13. līdz 19. X jau ceturto gadu Latvijā norisināsies UNESCO nedēļa. Tajā ikviens, īpaši skolas, bibliotēkas, atmiņas institūcijas un dažādas organizācijas aicinātas iepazīt kultūras mantojumu, kas iekļauts kādā no UNESCO starptautiskajiem vai nacionālajiem sarakstiem. To var darīt caur personiskās pieredzes prizmu vai citu cilvēku atmiņām, stāstiem un leģendām.

«Mantojums kļūst pieejams un izprotams, ja to iedzīvina pats cilvēks — caur savām atmiņām, dzīvesstāstiem, leģendām un nostāstiem», saka Baiba Moļņika, UNESCO LNK ģenerālsekretāres pienākumu izpildītāja.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā turpina īstenot arī Baltijas ceļa 25. gadadienai veltīto projektu «Baltijas ceļa stāsti», lai apkopotu iedzīvotāju atmiņas un ievietotu tās virtuālajā vidē, bibliotēku un muzeju kolekcijās. Ikviens var iemūžināt savu Baltijas ceļa stāstu interneta vietnē www.thebalticway.eu vai Latvijas Nacionālās bibliotēkas skaņu ierakstu studijā un veltīt to UNESCO nedēļai.

 

UNESCO nedēļā aicina

  • Iesaistīties UNESCO LNK projektā «Baltijas ceļa stāsti» un dokumentēt atmiņas par Baltijas ceļa norisi pirms 25 gadiem, publicējot tās www.thebalticway.eu.

  • Rīkot kultūras mantojumam veltītus tematiskus pasākumus, tostarp Baltijas ceļa stundas skolēniem un studentiem.

  • Izmantot UNESCO LNK materiālu «UNESCO Latvijas mantojuma skapis» un interaktīvo karti «UNESCO Latvijas dārgumi», lai iepazītu UNESCO mantojumu Latvijā un fiksētu savas un citu cilvēku atmiņas, nostāstus un leģendas par šo mantojumu.

  • Rīkot diskusijas, atmiņu un stāstu vakarus, izglītojošas ekskursijas un citus radošus pasākumus, kas saistīti ar UNESCO mantojumu Latvijā.

  • Apmeklēt kādu no 14 UNESCO mantojuma vietām Latvijā vai ar šo mantojumu saistītas institūcijas un pastāstīt par to sociālajos tīklos, lietojot mirkļabirku #unesconedela.

 

UNESCO nedēļu Latvijā pirmo reizi rīkoja 2011. gadā, kad apritēja 20 gadi, kopš Latvija pievienojās UNESCO. Tās mērķis ir aktualizēt organizācijas idejas un vērtības, veicināt to kopšanu, izcelt labās prakses paraugus, to ieguldījumu nacionālu un starptautisku jautājumu attīstībā, kā arī piedāvāt platformu pieredzes apmaiņai un jaunām ierosmēm.

 

Vairāk par UNESCO nedēļu 2014.

 

Aktīvākie UNESCO nedēļai veltītu pasākumu rīkotāji saņems piemiņas veltes no UNESCO LNK.

 

Vairāk informācijas:

Evija Maļkeviča,

UNESCO nedēļas koordinatore,

tālrunis: 67325109

E-pasts: e.malkevica@unesco.lv

Pievienotie faili
Aicinājuma vēstule pašvaldībai
Pieteikuma veidlapa
Atslēgvārdi
kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com