Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Koncerts «Maestro» Kolkā 14.03.2016. plkst. 16.11

12. III vakarā Kolkas tautas namā svinēja svētkus — notika 6. novada dziedošo talantu koncerts, šoreiz ar nosaukumu «Maestro». Tas bija veltīts Raimonda Paula 80. jubilejai, tāpēc tajā skanēja tikai viņa dziesmas.

To, cik pasākums ir iemīļots, rādīja gan prāvais mašīnu skaits pie tautas nama, gan ļaužu straumes, kas plūda uz koncertu, gan līdz malām pilnā zāle, kurā pamanīju daudzus dundadzniekus.

Starp citu, ne tikai pasākuma skatītāju rindas vien kļūst kuplākas, bet arī dalībnieku pulks šogad ir audzis. Kolkas tautas nama vadītāja un koncerta galvenā rīkotāja Inora Sproģe sacīja, ka katru gadu skaits bijis līdzīgs, bet šogad tomēr tas ir vislielākais — 85 dalībnieki. Starp tiem arī pasākumam visuzticamākie, kas piedalījās 6. reizi, — Ilze Soja, Irina Māgure, Valters Laķevics, Elīza Sakniņa, Mareks Borsuks, Jānis Simsons un Andris Pūpolbergs. Vairākkārt tajā uzstājusies, piemēram, Sandra Kokoreviča, Regīna Rūmniece kopā ar Vitu Bergu, Ingu Bērzkalni un Indru Zviedri un Gatis Nierliņš, kas visi publiku priecēja arī šoreiz. Otro reizi piedalījās Dzintars Sakniņš.

Dziedošo talantu konkursā Kolkā pirmoreiz uz skatuves kāpa Rūta Upnere, Kolkas Mūzikas skolas un Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvente, kam šajā vakarā bija gods iejusties Maestro lomā. Viņas vieta bija pie klavierēm, un Rūtas solo numurs bija iemīļotā melodija no kinofilmas «Ilgais ceļš kāpās». Tāpat kā Rūta pirmoreiz pasākumā Kolkā uzstājās Lāsma Medne, ansamblis «Sendienas», Dace Tapiņa, Inese Bernāne, ««Kurzemītes» minkas», Kārlis Jansons, Agate Jete Miķelsone ar pavadonēm Anniju Paulu Heibergu un Saniju Danielu Kokareviču.

Cik dažādas ir Maestro sacerētās dziesmas, tik dažādi bija arī priekšnesumi. Turklāt katrs, kurš uzstājās, bija ielicis tajā kaut ko savu. Netrūka ne nopietnu dziesmu, ne laba humora. Skatītāju atsaucība bija fantastiska!

Pēc publikas balsojuma noskaidrojās izpildītāji, kas skatītājiem bija iepatikušies visvairāk. Lainei Šmitei Dievs devis skaistu, dzidru un spēcīgu balsi, ko jaunā sieviete arī izkopj. Viņas izpildītā dziesma «Es aiziet nevaru» izskanēja spēcīgi un dziļi emocionāli. Laini uz klavierēm pavadīja Dace Šmite, vijoles spēlēja Ieva Hermane un Kristīne Ralle. Priekšnesumu publika bija novērtējusi ļoti atzinīgi.

Lielas skatītāju simpātijas iemantoja Inetas Akmeņlaukas un Daces Tapiņas duetā nodziedātā «Rasa». Skanēja spēcīgi un izjusti! Tāpat pie sirds skatītājiem bija gājusi Annas Jansones, Jāņa Ūdra un Mūzikas skolas ansambļa priekšnesums — «Dulla dziesma». Aug nākamie mākslinieki ar labām balsīm un atraktivitāti. Viņi uz skatuves jūtas kā zivis ūdenī!

Un vēl kāds iespaidīgs priekšnesums, kam skatītāji nežēloja savas balsis, bija Laimas Borsukas uzstāšanās ar dziesmu «Melns ar baltu». Ar to koncertu atklāja, un Laimas uzstāšanos lieliski papildināja «Sensus» dejotājas, ģērbušās gan baltos, gan melnos tērpos. Tāpat priekšnesums sasaucās ar skatuves dekorāciju — melnbaltajiem taustiņiem. Bet galvenais pluss, protams, bija Laimas spēcīgā un tembrāli neparastā balss.

Man ļoti simpātisks šķita arī Kārlis Jansons, kas izpildīja dziesmu «Kurmis Burmis», iejūtoties paša kurmīša tēlā. Īpašā koncerta pievienotā vērtība bija Kolkas koris, kas piedziedāja ne vienam vien dalībniekam. Protams, ar interesi noskatījos «Sendienu» dziedāto un teatrāli iestudēto Maestro dziesmu popūriju un ««Kurzemītes» minku» graciozo priekšnesumu.

Pasākumu raiti vadīja daiļā kolceniece Elīza Sakniņa un staltais dūmelnieks Krists Iesalnieks. Elīza paspēja gan pievienoties korim, gan kopā ar māsu Martu skanīgi duetā nodziedāt «Nakts dziesmu».

Pēc dalībnieku apbalvošanas zāle uzgavilēja Kolkas pagasta pārvaldes vadītājam Aldim Pinkenam, kurš ne vien dzied Kolkas korī, bet pasākumā bija ielicis arī savu sirdi un aso prātu. Tādu pašu publikas mīlestību piedzīvoja Inora, kuru sveica un kurai atzinīgus vārdus veltīja izpilddirektora pienākumu izpildītāja Baiba Dūda.

Uz tikšanos novada dziedošo talantu koncertā Dundagas pilī!

Diāna Siliņa
Ineses Dāvidsones foto

Pievienotās galerijas
Koncerts «Maestro» Kolkā

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com