Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kad ceļojumā dodas bērns 27.06.2017. plkst. 10.03

Klāt vasara — atvaļinājumu un ceļojumu laiks. Bāriņtiesa dod padomus par bērnu ceļošanu.

Bērns var šķērsot robežu viena no vecākiem, aizbildņa vai vecāku pilnvarotās personas pavadībā. Ja bērns ir sasniedzis obligātās izglītības vecumu (5 gadi), viņš var šķērsot robežu arī patstāvīgi. Bērns ir persona, kas nav sasniegusi 18 gadu vecumu, izņemot tās personas, kuras ar likumu izsludinātas par pilngadīgām vai stājušās laulībā pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas.

Bērnam, šķērsojot Šengenas valstu iekšējo robežu, ir nepieciešams tikai ceļošanai derīgs dokuments, kuram nav beidzies derīguma termiņš.

Var izrādīties, ka pilnvara vai piekrišana tomēr ir nepieciešama, arī nešķērsojot Šengenas ārējo robežu.

Izbraucot no Šengenas valstīm, papildus nepieciešama vecāku notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts vai pilnvara bērna izceļošanai no valsts pilnvarotās personas pavadībā.

Bērnam, ceļojot kopā ar vecākiem, vienu no vecākiem vai aizbildni, Šengenas valstu ārējās robežas šķērsošanas vietā papildus derīgam ceļošanas dokumentam jāuzrāda ieraksts pasē par bērna radniecību, bet, ja šāda derīgā ceļošanas dokumenta nav, jāuzrāda dzimšanas apliecība vai tās notariāli apliecināta kopija. Savukārt, ja bērnu pavada aizbildnis, ir jāuzrāda bāriņtiesas lēmums par aizbildnības nodibināšanu, der arī notariāli apliecināta kopija.

Pošoties ceļojumam, droši vaicājiet padomu bāriņtiesā par vajadzīgajiem dokumentiem!

 

Daina Dēvita,
Bāriņtiesas priekšsēdētāja 

 

Bāriņtiesas priekšsēdētāja ir atvaļinājumā no 24. jūlija līdz 16. augustam. Tā laikā reizi nedēļā pieņems bāriņtiesas loceklis — pirmdienās no 9.00 līdz 12.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atslēgvārdi
kārtība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com