Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jaunieši var bez maksas iegūt profesiju 10.12.2014. plkst. 15.58

Visā Latvijā sākusies ziemas uzņemšana 30 profesionālās izglītības iestādēs, kas piedāvā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem bez maksas apgūt kādu no 62 profesijām Jauniešu garantijas projektā. Mācības ilgs 1 vai 1,5 gadu, pieejama arī stipendija no 70 līdz 115 eiro mēnesī.

 

Prasības jaunietim

  • 17– 29 gadu vecums;
  • pabeigta 9. vai 12. klase;
  • ar vai bez iepriekš iegūtas kvalifikācijas;
  • gadu pirms uzņemšanas nav iegūta profesionālā kvalifikācija.

 

Mācību programmām var pieteikties arī tie jaunieši, kas ir reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieki vai darba meklētāji. Dokumentus izglītības iestādēs var iesniegt no 1. XII. Pusotra gada programmās mācības sākas jau 12. I, bet 1 gada programmās – 23. II.

 

Kāpēc izvēlēties tieši šīs mācību programmas?

  • Var saņemt stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī.
  • Iespēja iegūt profesijai nepieciešamo sertifikātu vai apliecību, ja to paredz konkrētā izglītības programma un tas nepieciešams darba tirgū, piemēram, autovadītāja apliecību.
  • Kvalifikācijas prakses laikā apmaksā ceļa izdevumus uz kvalifikācijas prakses vietu, izdevumus par naktsmītni (līdz 71 eiro mēnesī), civiltiesiskās apdrošināšanas un obligātās veselības pārbaudes izdevumus, ja to paredz izvēlētās profesijas specifika.

Jaunieši var apgūt, piemēram, lokmetinātāja, tērpu stila speciālista, apdares darbu strādnieka, vizuālās reklāmas noformētāja, kuģa pavāra, zobārsta asistenta, ēku siltinātāja, interjera dizaina speciālista, datorsistēmu tehniķa un citas profesijas.

Vairāk par profesijām, uzņemšanas laikiem un nosacījumiem lasiet www.niid.lv.

Papildu informācija par projektu pieejama: www.viaa.gov.lv sadaļā «VIAA īstenotie projekti».

Profesionālā izglītība ir ieguldījums tavā nākotnē, ko finansē Eiropas Savienības fondu darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 7.2.1. specifiskā atbalsta mērķa «Veicināt nodarbinātībā, izglītībā vai apmācībās neiesaistītu jauniešu nodarbinātību un izglītības ieguvi Jauniešu garantijas» 2. kārtas projekts (identifikācijas nr. 7.2.1.JG2).

Darbība atbalstīta saskaņā ar Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvu.

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com