Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izsludināts meža ugunsnedrošais laiks 22.04.2015. plkst. 16.28

Valsts meža dienests sākot ar 25. IV visā valstī noteicis meža ugunsnedrošo laiku.

Katra meža īpašnieka vai valdītāja pienākums ir nodrošināt ugunsdrošības prasību ievērošanu mežā un pēc Valsts meža dienesta amatpersonas pieprasījuma uzraudzīt meža ugunsgrēka vietu pēc tā likvidācijas.

Konstatējot meža ugunsgrēku, lūdzam zvanīt Ziemeļkurzemes virsmežniecības ugunsapsardzības operatīvajam dežurantam pa tālruni 26157064, tuvākajai Valsts meža dienesta struktūrvienībai vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, tālrunis 112, nosaucot ugunsgrēka izcelšanās vietu, savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

Meža ugunsnedrošajā laikā aizliegts

  1. Kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. 
  2. Arī īpaši ierīkotā vietā kurinātu ugunskuru atstāt bez uzraudzības. Uguns jānodzēš un ugunskura vietu var atstāt, kad gruzdēšana pilnīgi beigusies.
  3. Nomest mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus.
  4. Braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai.
  5. Bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta virsmežniecību vai birojiem veikt jebkuru dedzināšanu (arī ārpus meža zemēm), kas, radot dūmus, var maldināt ugunsnovērošanas torņu dežurantu.

 

Meža ugunsnedrošajā laikā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju zemas meža ugunsbīstamības apstākļos.

Papildus iepriekš minētajiem galvenajiem ierobežojumiem ugunsnedrošajā laikposmā jāievēro arī visas pārējās Ministru kabineta 17.02.2004. noteikumu nr. 82 «Ugunsdrošības noteikumi» prasības.

 

Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
mežsaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com