Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Invalīdi var apgūt profesiju bez maksas 17.08.2015. plkst. 13.38

Turpinās uzņemšana Sociālās integrācijas valsts aģentūras koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, kurā par valsts budžeta līdzekļiem cilvēki ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti var apgūt kādu no 18 profesionālās izglītības programmām, piemēram, informācijas tehnoloģijas, metālapstrādi, ēdināšanas pakalpojumus un citas.

 Mācoties Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai studējot koledžā personām ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti valsts apmaksā ne tikai izglītības programmu apguvi, bet arī nodrošina speciālistu (piemēram, ārsta, psihologa, ergoterapeita u.c.) konsultācijas un nodarbības, dažādas veselību veicinošas procedūras, autovadīšanas apmācību, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem — surdotulkošanu sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību, kā arī dzīvošanu dienesta viesnīcā un ēdināšanu. Būtiski, ka izglītības programmās iekļauta arī prakse, kuru palīdz organizēt aģentūras speciālisti.

2015./16. mācību gadā Jūrmalas profesionālajā vidusskolā uzņem 11 izglītības programmās: datorsistēmu tehniķis, pavārs, pavāra palīgs, konditora palīgs, rūpniecības komercdarbinieks, tirdzniecības zāles darbinieks, elektrotehnikas montētājs, montāžas darbu atslēdznieks, informācijas ievadīšanas operators, uzskaitvedis, palīgšuvējs, veļas mazgātājs un gludinātājs, kā arī apdrukas tehnoloģijas.

Mācību ilgums ir atkarīgs no izglītības programmas — no 480 stundām informācijas ievadīšanas operatoriem līdz četriem gadiem datorsistēmu tehniķiem. Bez izglītības ierobežojuma iespējams apgūt divas profesionālās tālākizglītības programmas — konditora palīgs un veļas mazgātājs un gludinātājs.

 2015./16. mācību gadā koledžā uzņem septiņās programmās: grāmatvedība un nodokļi, mārketings un tirdzniecība, cilvēku resursu vadība, viesnīcu servisa vadība, informācijas tehnoloģijas, lietišķo sistēmu programmatūra un tulkošana — surdotulka kvalifikācijas iegūšanai. Studiju ilgums ir no 2 līdz 3,5 gadiem pilna un nepilna laika klātienē.

Surdotulka programma ir īpaša, jo tajā par valsts budžeta līdzekļiem iespējams studēt jebkuram interesentam pēc vidējās izglītības iegūšanas ar sekmīgiem centralizēto eksāmenu rezultātiem latviešu valodā un svešvalodā, un nokārtojot pārbaudījumu par profesionālo piemērotību specialitātē .

Pirms mācību uzsākšanas cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti jānosaka profesionālā piemērotība. Tās laikā notiek konsultācijas ar speciālistiem un dažādi testi, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko izglītības programmu atbilstoši katra vēlmēm, veselības stāvoklim un iepriekšējām zināšanām. Profesionālās piemērotības noteikšana ilgst līdz 10 dienām, un tās par valsts budžeta līdzekļiem ir nodrošināta ēdināšana, dzīvošana dienesta viesnīcā (ja vajag) Jūrmalā un surdotulkošana personām ar dzirdes traucējumiem sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību.

Vairāk informācijas www.siva.gov.lv vai pa tālruņiem 67811750 (profesionālās piemērotības noteikšana), 67811757 (koledža) un 67811705 (Jūrmalas profesionālā vidusskola).

Ieva Meļko,
Sociālās integrācijas valsts aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste

Atslēgvārdi
palīdzība, skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com