Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Grūtnieču aprūpes kabinets — pieprasīts 02.06.2015. plkst. 11.34

Kopš 2013. gada 30. X Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē topošajām māmiņām pieejami grūtnieču aprūpes kabineta pakalpojumi.

Bērniņa laišana pasaulē ir nozīmīgs un satraucošs notikums ikvienai topošajai māmiņai. Tikpat nozīmīgi grūtniecības periodā ir saņemt profesionāla ārsta izmeklējumus un ieteikumus. Talsu slimnīcā, stājoties uzskaitē grūtnieču aprūpes kabinetā, topošās māmiņas pieņem sertificēta vecmāte Tatjana Neilande. «Jaunajām māmiņām netiek veikti tikai izmeklējumi, bet atbild uz interesējošajiem jautājumiem un dod padomus problēmu gadījumos. Visbiežāk topošo māmiņu intereses un rūpes saistās ar vesela bērniņa piedzimšanu — vai ar viņu viss ir kārtībā un ko māmiņa var darīt sava bērniņa labā,» stāsta Talsu slimnīcas vecmāte T. Neilande. Ja  grūtniecība norit bez sarežģījumiem, grūtniecības novērošanu var veikt vecmāte.

Jāpiebilst, ka vecmāte topošajām māmiņām, kuras ir uzskaitē Talsu grūtnieču aprūpes kabinetā, organizē braucienu uz Ventspils dzemdību nodaļu, lai iepazīstinātu jaunās māmiņas ar nodaļas personālu, kuram var uzdot visus interesējošos jautājumus.

Būtiski, ka grūtnieču aprūpes kabineta pakalpojumi ir valsts apmaksāti, tāpēc topošajām māmiņām par tiem nav jāmaksā. Kabinets strādā otrdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00. Kopš kabineta atklāšanas aprūpē esošo grūtnieču skaits ir ievērojami pieaudzis, proti, šī gada piecos mēnešos tas ir sasniedzis visa iepriekšējā gada skaitu. Tātad arvien vairāk jauno māmiņu uzskaitē vēlas būt tieši grūtnieču aprūpes kabinetā.

Iestājoties grūtniecībai, topošās māmiņas uzreiz var griezties pie Talsu slimnīcas vecmātes T. Neilandes, kura nozīmēs nepieciešamās analīzes un nosūtīs uz 1. trimestra ultrasonogrāfijas izmeklējumu pie daktera Eduarda Ošiņa. Ginekologs veic USG (1., 2. un 3. trimestra skrīningus) un konsultē grūtnieces, ja tas ir nepieciešams.

Lai nonāktu uzskaitē grūtnieču aprūpes kabinetā, māmiņām ir jāpiesakās reģistratūrā pa tālr. 63259997, lai vienotos par apmeklējuma datumu un laiku. Ja iepriekš jau ir bijušas dzemdības, vēlams paņemt līdzi iepriekšējo Mātes pasi, kā arī pēdējā gada laikā pie ginekologa ņemto analīžu rezultātus. Ja radušies jautājumi par šī kabineta pakalpojumiem, tos var uzdot, zvanot pa tālruni 63259997 vai 29399332.

 

Līga Rūde,
SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca»
sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: liga.rude@ventspils.lv
Tālr. 26113204

Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com