Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dabas vērtību apsaimniekošana aizsargājamās dabas teritorijās 30.03.2015. plkst. 10.10

Lai veicinātu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, Dabas aizsardzības pārvalde arī šogad veiks pasākumus dabas vērtību apsaimniekošanai īpaši aizsargājamās teritorijās.

Rets biotops jeb dzīvotne, kas nereti ir vienīgās kāda augu vai dzīvnieka mājas, ne vienmēr var pastāvēt bez cilvēka iejaukšanās. Piemēram, pļavas aizaug ar kokiem un krūmiem, ja tās nepļauj. Mazo upju straume kļūst lēna un ūdens piesārņots, ja krastos ieaug krūmi un koki, kuru zari un lapas gan ar vēja, gan ar bebru «gādību» aizšķērso tecējumu. Savulaik grāvju tīkla caurvīti, bet mūsdienās aizsargājami purvi nevar pildīt ūdens uztveršanas («sūkļa») funkciju, kamēr vecie grāvji novada ūdeni. Darbus bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai veiks gan Dabas aizsardzības pārvaldes reģionu administrāciju darbinieki pašu spēkiem, gan citi zemju īpašnieki, darbojoties kopā ar administrācijas darbiniekiem, gan nevalstiskās organizācijas, rīkojot sabiedriskas talkas, gan dažādu fondu finansētos projektos. 

Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija savā reģionā pārrauga 175 īpaši aizsargājamās dabas teritorijas. Eiropas nozīmes aizsargājamu dabas vērtību apsaimniekošanas pasākumi, ko šogad plāno paveikt reģiona administrācijas darbinieku pašu spēkiem, notiks Grīņu dabas rezervātā (Sakas novads) un Slīteres nacionālajā parkā (Dundagas novads). Atklātas pļavas Grīņu dabas rezervātā jāuztur, tās atbrīvojot no krūmiem, lai nodrošinātu apstākļus īpaši aizsargājamiem kukaiņiem, kā zirgskābeņu zilenītim, meža sīksamtenim, makstenei un īpaši aizsargājamiem augiem dzegužpirkstītei, naktsvijolei.

Savukārt Slīteres nacionālajā parkā atklāto pļavu uzturēšanas darbi paredzēti Dāvidpļavā Slīteres Zilo kalnu kraujas pakājē un Tamnītēs, kas ir bijušās zvejniekciemu pļavas. Neļaus aizaugt vērtīgajām virsājam pie Kolkas priežu dabas takas, kur ir retu dienas tauriņu un citu kukaiņu dzīvotne. Slīteres nacionālajā parkā plānots pievērst uzmanību arī kāpu biotopu, piemēram, pelēkās kāpas stāvoklim, nepieciešamības gadījumā veicot apsaimniekošanas pasākumus.

Jau notikuši darbi kopā ar a/s «Latvijas Valsts meži» dabas liegumā «Ovīši», atbrīvojot no krūmiem vigas.

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com