Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Atklās Talsu jauno slimnīcu 29.09.2014. plkst. 13.35

Jau rīt, 30. IX, svinīgi atklās Talsu jaunās slimnīcas ēku.

Nākamajā dienā pēc oficiālās atklāšanas, 1. X, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Talsu jaunajā slimnīcā būs atvērto durvju diena, kurā jaunās telpas varēs apskatīt iedzīvotāji. Savukārt 2. X jaunajā ēkā darbu sāks stacionārs un uzņemšanas nodaļa, slimnīcas ambulatorā daļa darbu sāks 6. X.

Jaunajā Talsu slimnīcā pacientiem un medicīnas darbinieki būs nodrošināti mūsdienīgi apstākļi un patīkama vide. Jaunās slimnīcas dēļ ir palielinājusies arī mediķu interese strādāt Talsos. Jaunajā uzņemšanas nodaļā strādās jauns ķirurgs, internists, kā arī topošā pediatre, kas pašlaik mācās rezidentūrā. Tāpat jauno slimnīcu par savu prakses vietu ir izvēlējušies divi ģimenes ārsti un psihiatrs.

Slimnīcā būs 26 gultas vietas iekšķīgo slimību jeb terapijas nodaļā, 10 gultas ķirurģijai, 3 gultas intensīvajai terapijai, 4 gultas dienas stacionāram, kā arī 3 observācijas gultas steidzamās medicīniskās palīdzības punktā. Tāpat jaunajā slimnīcā būs plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, laboratorija un rehabilitācijas nodaļa. Slimnīcā sniegs arī diagnostikas pakalpojumus, kā rentgenogrāfijas izmeklējumus, datortomogrāfiju un ultrasonogrāfiju. Darbu turpinās arī grūtnieču aprūpes kabinets un hemodialīzes nodaļa.

Iepriekš slimnīcas ēka Talsos atradās tehniski un morāli novecojušās telpās. Ēku veidoja vairākas daļas, kas celtas no 1894. gada līdz 1982. gadam. Atbilstoši ekspertu slēdzienam ēkas gandrīz nav iespējams atjaunot. Piemēram, pamati ir nolietojušies par 80%.

Salīdzinot ar sākotējiem plāniem, ir uzbūvēta kompaktāka Talsu slimnīcas ēka, ņemot vērā izmaiņas Latvijas veselības aprūpes politikā un tendences pasaulē, pārejot uz efektīvākiem aprūpes veidiem un stiprinot ambulatoro palīdzību.


Kristīna Bidzāne,
SIA «Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas»
valdes locekle

Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com